Eğitimlerim Hakkında Öğrencilerimin Yorumları

Eğitimlerim ile ilgili düşüncelerinizi burada paylaşmak isterseniz lütfen iletişim sayfamdan bana yazınız. 

Serdar Demir

Merhabalar. Ben sizin setlerinizi aldığım için kesinlikle memnunum. Satış, satış sonrası destek ve ders anlatımları inanılmaz! Daha önce seyrettiğim ve satın aldığım derslerden daha pratik yollar ve tavsiyelerle modelleme yapma konusunda tekrar bir öz güven geldi. Teşekkürler! Bülent hocanın ağzına sağlık. Sevilay hanım ve Selim beye de emekleri için tekrar teşekkürler. Aldığım setlerle kendimi geliştirdikten sonra animasyon setlerini de almayı düşünüyorum. İyi çalışmalar arkadaşlar…

Yasir Sönmez – Mimar – Restoratör

Öğrenmeye ihtiyacım olduğu için araştırmalarım üzerine Bülent hocanın derslerini buldum. Kendi dediği gibi Balık vermiyor balık tutmayı öğretiyor. Kesinlikle her alanda faydalanacağınız bilgiler var. Teşekkürler her şey için. Her kuruşu helal olsun. Sorulara döndüğünüz için ayrıca teşekkür ederim.

Vedat Talay – İç Mimar

Mezun olduğumdan bu yana geçen 7 yıldır okulda öğrendiğim sketcup programını kullanıyordum. Bu programın kısıtlı kullanımından dolayı Max’e geçmeyi hep düşünüyordum ancak ha başladım ha başlayacağım diyerek öğrenmeyi hep erteledim. Youtube’u karıştırırken Bülent hocanın örnek derslerine rastladım ve bu dersleri dinleyerek kendimi denemeye karar verdim. 3-4 gün izlediğim bu dersler sayesinde bu programı gözümde ne kadar çok büyüttüğümü ve boşuna yıllarca sketcup ile debelendiğimi anladım. Hocam iyi ki varsınız, iyi ki size raslamışım. Setleriniz ile sadece bir ayda müthiş ilerleme kaydettim. Öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim. Pişman olmayacağınıza garanti veririm.   

Aylin Kasacı – Öğrenci

Eğitimler çok verimli. Bundan da güzeli ihtiyacınız olduğunda günün – gecenin her saati sizinle özenle ilgilenen, sorularınıza detaylı yanıtlar veren, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan The Akademi ekibi. Setleri satttık gerisi bizi ilgilendirmez demiyorlar. Bilgisayarımda çıkan kendimle alakalı bir sorunu bile yardım ederek çözmemi sağladılar. çok teşekkürler the akademi..

Mesut Yalvaç – Öğrenci

Bülent hocanın anlatımı harika. Kendisiyle tanışıp özel ders almayı da çok isterdim. Ancak setlerin içeriği gerçekten özel ders gibi. Çok kısa sürede çok büyük gelişme gösterebildim. Öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim.  

Yakup Serden – Serbest Tasarımcı

Hocam eğitiminlerinizi soluksuz takip ediyorum. O kadar dozunda bir akış ile anlatmışsınız ki asla öğrenciyi sıkmıyorsunuz. Her dinlediğim ders ile ustalaşma yolunda bir basamak daha yükseliyorum. Tavsiyeleriniz ile ellerim günden güne hızlanıyor. Korkum azalıyor, cesaretim artıyor. Söylemeden edemeyeceğim, izlediğiniz öğrenci dostu fiyat politikanız için sizi tebrik ederim. Bu kadar uygun fiyata böylesi güzel düzenlenmiş eğitimler varken sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi sertifika tüccarı kurslara gidip rezil olmaya hiç gerek yok.

İpek İşler – Öğrenci

Setleriniz ile final projemin çizimini çok kolay bir şekilde tamamlayarak teslim etmeme yardımcı olduğunuz için size sonsuz minnettarım hocam. Bu kadar teknik görünen bir programı çocuğa anlatır gibi sabırla öğretebilmek gerçekten ustalık ve deneyim işi. Öğrettiğiniz pratik yöntemlerle çok kısa sürede hem de yorulmadan yaptığım projeme tüm hocalarım hayran kaldı. Tüm arkadaşlarıma sizi önerdim. Allah sizden razı olsun.

Semih Poyraz – Yazılımcı – Oyun Geliştirme

3d Max öğrenme konusunda tereddüt yaşayan herkese bu setleri tavsiye ederim. Başlarken gözümü korkutan bu programı sular seller gibi bir kaç ayda kolayca öğrenmemi sağladı. Arada takıldığınız bir konuda gecenin ikisinde bile sorunuza cevap alabilmek ise verilen hizmetin kalitesini belirliyor. Bülent hocanın öğretmedeki ustalığı, işini neşeyle ve coşkuyla ve severek yapması insana cesaret veriyor ve motive ediyor. Ders aralarında verdiği sektörel ipuçlarına ise paha biçilemez. Programın ötesinde, size bir proje alırken nasıl fiyat vereceğinize kadar anlatıyor. İşime kalite ve değer katmak ile ilgili öğütlerini uyguladığımda sonuçlarını hemen hissettim. Her şey için sonsuz teşekkürler hocam

Gaye Demirel – Öğrenci

The Akademi gerçekten adının hakkını veriyor! Bülent hocam okulumuzda olsaydınız dersinize girmek için can atacağımız bir hoca olurdunuz. Doğallığınız ile öğretirken bir tek dakikasında bile sıkmıyorsunuz. Okuldaki eğitimime müthiş destek oldunuz. Sizi iyi ki bulmuşum.

Serter İnanç – Reklamcı

Hocam emeğinize sağlık, 2 sene önce bitirdiğim 2 ay süren kursta bu öğrettiklerinizin onda biri yoktu. Özellikle benim ilgi alanım Kumaş tasarımı ve karakter modelleme setleriniz muhteşem olmuş. Kafamda bu konuda cevapsız bir tane soru bırakmadınız. Benden sonra eşim bile evde şu anda setleriniz ile max öğrenmeye başladı, öğrenip benimle çalışmaya kararlı. İnşallah bitirdiğinde ona da buraya yorum yazdıracağım:) Her şey için çok teşekkür ederiz.

İrem Yüceler – Grafik Tasarımcı

Hocam merhaba:) İlk iki setimi yeni tamamladım, çok anlaşılır ve doğal anlatıyorsunuz. Hiç zorlanmadan keyifle öğreniyorum. Motivasyonumu öyle yükselttiniz ki çalışmadan duramıyorum. Yaşasın:)

Nesrin Adar – İç Mimar

Hocam eğitiminizi bu sabah ofise geldiğimde satın aldım. Bugün iş arasında toplam 4 dersinizi bitirdim. Mesaim henüz bitmeden buraya yorum göndermek istedim. Mesleğim için büyük kolaylıklar sağlayacağını bile bile çok zor öğreneceğimi düşünerek 3d max öğrenme işini erteliyordum. Zaten işimin yoğunluğundan kurslara gidecek vakit bulamamak da bahanesi olmuştu. Hocam tek kelime ile size rastladığıma şükrettim. Herkesin çok zor olduğunu söylediği bu programı o kadar kolaylaştırıp anlatmışsınız ki bütün korkularımı giderdiniz. Şimdiden 2 arkadaşımı arayıp sitenize yönlendirdim. Bu kadar kıymetli bilgi ve tecrübenizi bize bu kadar uygun koşullarda sağladığınız için size çok teşekkür ediyorum.

Alpay Dağ – Mimar

Daha önce farklı yerlerden edinerek denediğim tüm setlerde 3-5 komut öğretilip saatlerce sıkıcı işlem tekrarları dinlediğim için eğitim setlerine karşı inancımı yitirdiğim bir anda mimar bir arkadaşımın ısrarına dayanamayarak Bülent hocanın eğitimlerini aldım. Bülent hoca’nın öğretirken kullandığı yöntemlerindeki değişik yaklaşımını daha ilk derslerde fark ettim. Yaptığı hiç bir hamleyi anlatmadan ilerlemiyor. Eğer sıfırdan bu işe başlıyorsanız bu işin bu ülkedeki tartışılmaz en iyisinin Bülent hoca olduğunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Bülent hoca öğrenciye nasıl yaklaşacağını öylesine tecrübe etmiş ki öğretirken aynı zamanda her ders ile motivasyonunuzu arttırıyor ve bu sayede bilgisayar başına oturup dersleri dinlemek için sabırsızlanmaya başlıyorsunuz. Hem öğretiyor hem de size mesleğinizi sevdiriyor, ilham veriyor. Bu alanda kendisini yetiştirmek istiyorsanız Bülent hoca’nın dersleri ihtiyacınız olan her bilgiyi size kazandıracaktır.

Mümin Kahraman

Farklı eğitmenlerin hazırlamış olduğu bir kaç set edindim fakat Bülent hocanın güzel anlatımı balığı yemeyi değil tutmayı öğreten uslubu aldığım diğer setlerle kıyaslanamaz bile. Birde şunu belirtmek isterim Bülent hocanın ilk setini alalı 2,5 sene olmuştur rahat buna rağmen sattığı ürünün arkasında durması lisanslama vb. konularda gün içinde dönüş yapıp ilgi alaka göstermesi de insanı verdiğim paranın karşılığını eksiksiz alıyorum demekten alıkoyamıyor.

Arzu Sarp

The Akademi Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum. Ne kadar minnet duysam da, yine de sunmuş olduklarınızı maddi manevi hiç bir şey ile ödeyemem. Hem eşsiz kaliteniz, hem engin bilgileriniz, hem paha biçilmez eğitiminiz, verdiğiniz emeğiniz ile insanların sırf hayatına dokunmakla kalmayıp, alçak gönüllülük, samimiyetiniz ve ahlakınız ile yüreklerine de dokunarak mucizelere kapımı açtınız. Çünkü daha önce 3Ds Max eğitimi almış biri olarak ve sanal platformda sunulan onca eğitime dayalı anlatımlarla ihtiyacım olan bilgi eksikliğimi bir türlü dolduramıyor ve başvurduğum onca kaynak ile hedefime ulaşamıyordum. Ayrıca göstermiş olduğunuz insanlığınızla, hala umut var diyebildim. Bu dünya dönüyorsa sizin gibi insanların hatırına dönüyor,
sonsuz saygılarımla.

İbrahim Toros

Merhabalar, yaklaşık 10 senedir kullandığım programlara ne katabilir diye acaba diyerek aldığım setlerin tamamında böylesine akıcı,akılda kalıcı net yaklaşımlarla çok iyi izah edilmiş ve anlaşılır bir ders seti beklemiyordum. Oldukça ciddi ve profesyonelce hazırlanmış bir bilgi paylaşımı sunmuşsunuz, söyleyecek aslında çok şey yok, bu verdiğiniz eğitim setlerinden faydalanmamızı sağladığınız için, bilginize yüreğinize emeğinize teşekkür ederim, Başarılarınızın devamını diliyorum, Emeklerinizin her daim karşılığını almanız temennisiyle, Allah razı olsun

Tolga Erişçi

Kabaca bir hesap yaptığınızda size saati 2 Liraya gerçekten özel ders aldığınızı hissettirecek kadar titiz bir anlatıma sahip bu setleri herkese tavsiye ederim. Aslında tavsiye ederek piyasada rakiplerimi çoğaltmak biraz ironik ancak Bülent hocama gönül borcumu ancak bu şekilde ödeyebiliyorum:) Sonuçta çalışan herkes karşılığını alır. Her seti bitirdiğimde hocalarıma dua ederek kendimdeki gelişime inanamadım. Yıllarca piyasadaki bir çok seti devirmiş ve hatta bir de kurs deneyimi yaşamış bir iç mimar olarak The Akademi’de satılan her bir set Türk insanı için bir değerdir. Kendinizi bu işin en profesyonellerinin eline bırakın. Arkanıza yaslanın dersleri dinleyin. Anlamayacağınız tek bir ders karşınıza çıkmayacak emin olun. Çünkü setler tam anlamı ile ÖĞRETMEK için hazırlanmış. Sonsuz teşekkürler. 

Burak Topçu

Setlerin indirme ile gönderiliyor olması bir eksiklikmiş gibi görünse de satın aldıktan sonra gönderilen linklerden ilk eğitim setini indirip çalışmaya başlamam 15 dakikada gerçekleşti. Günlerce kargo beklemek yerine bu kullanılan yöntem çok daha modern ve hızlı. Eğitimimin ikinci günü bilgisayarıma max kurarken oluşan arıza konusunda destek sayfasından yardım istedim. Uzaktan bağlantı ile kontrol edelim dediler. Bir saat kadar sonra uzaktan bağlanarak hem sorunumu çözdüler hem de bilgisayarıın performansını sömüren bir sürü sorunu da hızlıca düzelttiler. Bilgisayarım bu ayarlardan sonra jet gibi çalışmaya başladı. Böylesine uygun fiyat ile aldığınız içerik bir yana satış sonrası desteğin bu kadar özenli ve profesyonel yapılması The Akademi ve Bülent hocanın kalitesini gösteriyor. Düşünmeden bu setlerden edinin. Pişman olmazsınız.

Mert Beyoğlu

“İyi bir eğitim ancak, iyi bir eğitmen tarafından verilebilir” sözünü fazlasıyla hak eden hocaların hazırladığı muhteşem bir set. Özellikle 3ds Maxe yeni başlayanların veya bu alanda profesyonelleşmek isteyenlerin tercihi olmalı. Çoğu hocanın üstünkörü geçtiği konuları bile derinlemesine anlatan bir set. Hocayı dinlerken kendisini yanında hissettirecek kadar dostane bir şekilde anlatıyor.Sadece Youtube’daki Bülent hocamın tanıtım derslerini izlediğinizde bile söylediklerime birebir katılacağınıza eminim. Hocalar dersleri anlaşılabilir bir şekilde uygulayarak yapıyor. Tabi hocalar ne kadar iyi olursa olsun siz eğitimde anlatılanları uygulamazsanız verimini alamazsınız. Yorulmadan, sıkılmadan (-ki sıkılacağınızı hiç sanmıyorum) uygulamalısınız. Başarının yolu içinizdeki hevesi hiç öldürmemekten ve inanmaktan geçiyor. Gerçekten işin profesyonelinden bir şeyler öğrenmek isteyenlerin, zamanı değerli ve hedefi olanların tercihi olmalı…

Raşit Kadir Evirgen

Yaklaşık bir sene öncesinde eğitimlerinizi satın aldım. Bazı aksaklıklar sebebiyle temel eğitimden sonra tekrar çalışamadım fakat son 1 ay içerisinde temel eğitim üstüne mimari görselleştirmeyi tamamladım. Render eğitiminin ise yarısına gelmiş bulunmaktayım. Sadece bunlar ile bu zamana kadar aldığım bilgisayar programcılığı eğitimimi bi kenara atıp max yoluna baş koydum. Başardığıma da inanıyorum sadece 1 aylık bir eğitim ile şu anda kendime bir fuar stand tasarım firmasında yer buldum. Çalışmalarım beğeniliyor da. Bülent hocam bu beğeniler benden çok sizin ve ekibinizindir. Sayenizde memleket ilerliyor ve insanlar evine ekmek götürüyor. Siz bizlere bu eğitimi bu fiyata resmen hediye ediyorsunuz ve o paraya hakkınızı ödeyemeyiz. Sizlerin hakkınızı parayla ödeyemeyiz. Allah sizlerden razı olsun. Öğrenciniz Kadir.

Melis Örnekoğlu

Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Ben iç mimarlık ve çevre tasarımı öğrencisiyim, bu yıl mezun oluyorum. Bülent hocamızın eğitim setlerinden 3ds max kullanmayı ögrendim ve kendimi geliştirdim. Daha sonra Emre hocamızın Doğa Uygulamaları eğitim setine başladım ve bu eğitim setinden öğrendiklerimin 3 boyutlu görselleştirme alanında beni rakiplerimden birkaç adım öteye taşıdığına eminim. 3ds max Doğa Uygulamaları setinde öğretilen teknikleri oldukça faydalı ve profesyonel buldum. Bence bu şekilde profesyonelce yaratılmış doğa uygulamaları çalışmalarımıza gerçeklik katıyor ve bu da başarımızı arttırıyor. Alanların pişman olmayacağını garanti ediyorum. Emre hocamızın da ellerine sağlık. Oldukça doğal üslubuyla hiç sıkmadan dersi dinletiyor. Eğitim setlerinin devamını bekliyorum.

Ayşe Öztosun

Öncelikle şunu söylemek istiyorum Emre hocam sizi bizlere tanıttığı için Bülent hocaya çok çok teşekkür ediyorum. Doğa sahnelerinin tüm gerçekçiliğiyle nasıl yapılacağını, püf noktalarını ve detayın detayına nasıl inildiğini Doğa Uygulamaları setiniz ile bize gösterdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. sabır ve emek verilmiş bir eğitim seti yeni setlerinizi de bekliyoruz. Allah razı olsun çok teşekkürler.

Murat Karaman

Eğitimler gerçekten hakkını veriyor. Artı olarak Max dışında kullanıcağınız 3.parti yazılımları da nasıl kullanacağınızı öğreniyorsunuz ki bu çok önemli.. Herkese iyi çalışmalar.

Bünyamin Müjdeci

3ds max ile tanışmama bir inat vesile oldu ama ben aslında zaten çok meraklıydım ve bu inat benim çalışma dürtülerimi ateşledi. İlk zamanlarda Youtube dan iyi kötü yapılmış max eğitimlerini izleyerek başladım..  Max’i tanıma konusunda bana çok yardımları dokundu, bu yazdıklarımı okuyamıyor olsalar bile anlatan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsinin bende emeği var. Fakat Bülent hoca’nın “sesiyle” 🙂 tanıştığım gün benim için 3ds Max’in bütün kapıları açılmış oldu. Youtubedeki videolarını gördükten sonra uzmanlık paketini aldım.. Bir çok iç mimar arkadaşımın bu da var mıydı bu programda dediği özellikleri öğrendim. Benden çok önce bu işe başlamış insanların benim çizdiğim projelere hayretle baktıklarını gördüm. E tabi insanda birazda azim istek olması lazım ama eğitmenin bu konudaki rolü tartışılmaz.. Hiç bir kursun kapısından dahi içeri girmedim ama nereden eğitim gördün diye soranlara ben Bülent Kalkan’ın öğrencisiyim diyorum gurur ve büyük bir onurla… Aldığım setlere harcadığım paralarında bu sayede kazandıklarımın yanında devede kulak kaldığı da bir gerçek..  Samimiyetle söyleyebilirim ki Bülent hocam yalnızca bilgisayar programları alanında değil, Ülkemizde genel anlamda eğitmen vasfı taşıyan  insanlar arasında gerek samimiyetiyle gerek eğitim kalitesiyle ve gerekse alçak gönüllüğüyle zirveyi hakkeden bir insan.. Size ve çalışma ekibinize de çok teşekkür ederim hocam üstümüzde emeğiniz var!!!

Yalçın Çakır – Gazeteci – Flash TV Ana Haber Sunucusu

Bülent hocam, var olun… 7 parçadan oluşan setinizi internetten aldım. Mükemmel. Tek kelimeyle 3DS MAX i öğrenmek için kaynak. Sağ olun…

Semih Özdemir

Okurken ve mezun olduktan sonra iki ayrı kursu bitirmiş ve bunun yanında piyasada ne kadar Max kitabı ve eğitim seti varsa alıp çalışmış bir İç Mimar olarak şunu söylemek isterim ki Sayın Bülent Kalkan hocam bu alanda Türkiye’nin tartışmasız lideridir. Hazırladığı bu eğitimlerin bırakın Türkiye’yi, Amerika veya Avrupa’da bile eşi benzeri olduğunu düşünmüyorum. Bülent hoca bu eğitim setini hazırlarken tek bir amaç için hazırlamış. ‘ÖĞRETMEK’.. Samimi anlatımı sizi resmen kalbinizden yakalıyor. Hemen her ders sizi cesaretlendirecek öğütler ve tavsiyeler veriyor. Bu anlamda ben Bülent hoca ile tanışmış olmayı ( Sesi ile bile olsa ) bir şans sayıyorum. Eğitimi dinlerken aklınıza bir soru geldiğinde hiç merak etmeyin, sanki sizi duymuş gibi cevabını bir kaç dakika içinde mutlaka verecektir 🙂 Tüm meslektaşlarıma ve dizayn ile ilgilenen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Saygılar

Günel Eliyeva

Merhabalar, biz  ne kadar iyi şeyler söylersek azdır. Bülent hocam, ALLAH sizden razı olsun, tabi ekibinizden de. Arkadaşlar, setler güzel de,  bunun için yoruma gerek yok bence,  setlerin ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz, fazla söze gerek yok.  Ben 7 aydır ki, bu setleri aldım ve öğrendim, ama bu 7 ayda max  programı ile  ilgili ne zaman  sorunum olsa,  Bulent hocaya sorduğum anda bana yardımcı oldu,  yani hep program sorunlarımı çözdü. Programımda bazen benim yüzümden sorunlar oluyordu. Ama sağ olsun  Bülent Hocam bana hep yardımcı oldu,  ALLAH da onu hiç bir zaman darda koymasın İNŞAALLAH. Sanki  çok uzun yıllar hocamızmış gibi  davranıyor.  Ben Azerbeycan’da Hocam Türkiye’de olsa bile, böyle bir hocam olduğu için çok mutluyum.

Esra Demirci

Merhaba, daha önce 3ds max i bu derece yalın, samimi, bildiklerini saklamadan, sonuna kadar öğrenmemiz için kendini aşarak anlatan  bir insan daha tanımadım ben. Eğitim setlerinden aldım ve inanılmaz memnun kaldım. Boşuna kursa gitmeyin arkadaşlar.  Zamanınıza  ve paranıza yazıktır.  Sevgili Bülent Kalkan’dan  Allah binlerce kez razı olsun. Yolunuz açık olsun hocam. emeğinize sağlık.. teşekkürler..

Yunus Polat

Merhaba,  Ben şu şekilde bir örnek ile setiniz hakkında yoruma başlamak istiyorum :  “Yapılan işin kötüsü olmaz” bu söze karşıyım, eğer böyle olsaydı, sizi diğerlerinden ayıran bir özelliğiniz olmazdı, sonuçta hepsi eğitim veriyor… Yazılacak çok şey var ama bu seti almak isteyen arkadaşlara buradan bağırıyorum 🙂 bu yorumu okuduktan sonra direk sipariş sayfasına gidip seti alın, inanın pişman olmayacaksınız. Neden mi:  Bülent bey gerçekten bir eğitmen, Videoları izlerken bildiğim konuları bile sıkılmadan tekrar izlettiriyor, Dersleri bilgisayarda değil de, sanki sınıfta izliyormuş gibi Bülent beye cevap verdiğimi bile söyleyebilirim 🙂 Ev ödevleri ile öğrendiklerinizi pekiştirmeniz sağlıyor ( diğer videoda ödevin nerede, soracak diye korktum 🙂 En önemlisi konuyu dağıtmadan, ayrıntıları atlamadan dersleri anlatması.. Ben seti almadan önce yorumlardan yola çıkarak kararımı verdim, umarım bu yorum sizinde karar vermenize yardımcı olur…Saygılarımla

Kadir Orhan Demir

Bülent Hocam ve eğitimleri ile ilk 2013 yılında tanıştım birşeyler tasarlamaya olan merakımı gidermek ve sevdiğim bu işten kazanç elde etmek için arayış içindeydim, derken Youtube’da Bülent hocama rastladım ve örnek derslerini izledikten sonra işte bu dedim. O dönem youtube ta yayınlanan dersler beni pek tatmin etmiyordu bunun yanında ingilizce yayınlanan derslerde dil eksiğimiz nedeniyle oldukça sıkıcıydı bunun yanında neyi nasıl hangi sıralamayla öğrenme durumu ayrı bir konu. Hemen theakademi.com u ziyaret ettim ve uzmanlık paketini aldım. ilk 5li seti almıştım arşivimdeki yeri ayrıdır o gün bugün Bülent Hocamın fanatik öğrencilerindenim. Sanki hergün her saat özel ders tadında eğitimleri takip edip notlar aldım sonuç mükemmel. ilk render sonrası aldığım haz tarif edilemez bu nedenle işimde mesafe kat etmemi Bülent hocama borçluyum. Bülent Hocam Allah senden razı olsun başımızdan eksik etmesin sana sağlık ve huzur versin ki daha bizlere katacağın çok şeyler var. Yayınlamış olduğun her bir eğitim hazine değerinde. Üzerimdeki emeklerin için sana ve ekibine çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

İlknur Aslan

Satın alıp almama konusunda kararsızdım, sitede ki yorumları da gördüm ancak yorumları kendileri yazmışlardır diye bile geçti içimden… 3dmax i bir kursta öğrenmiştim ancak geçirdiğim bir kaza sonrasında 7 8 ay açmayınca unutmuştum, ne hatırlayabiliyordum ne de yeniden öğrenme isteğim vardı, sıkıcı geliyordu… Bir gün sırf denemek için theakademi setini aldım, tüm setleri bitirdiğimde yorum yazayım diye düşünüyordum ama henüz yarılamışken bile bu emeğin TAKDİRİ hakettiğini düşünüyorum. Kesinlikle bir çok eğitim setini incelemiş hatta bazılarını çalışmış birisi olarak, onlar da değerli idi ama THEAKADEMİ’nin farkı, Bülent Hoca’nın özel dersteymişsiniz gibi anlatışı… Yorgun argın işten geldiğim akşamlarda bile severek çalışıyorum. Samimiyet, içten ve yüreklendirici… Önerildiği gibi günde dört beş saat değil, bir iki saat her denileni dinleyerek; aralarda çay kahve içip, sigara içmeyerek bu set ile çok şey öğreniyor insan… Emeğinize sağlık diyor, diğer setlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum… Bilinçaltına da asla bende iyi render alabilecek miyim? sorusunu asla yönlendirmeden, aynı noktaya akan su damlaları mermeri bile deler mantığıyla…  Şunu da eklemeliyim ki, seti aktif edeceğim saat gecenin ilerleyen saatleri idi… Şimdi heyecanla başlamak dururken, kim yarın mesai saatinde aktif edilmesini bekleyecek ki derken, o saatte mesaj gelerek, tabiri caizse 7/24 destek hizmetini de takdir etmeden geçemeyeceğim… Saygılarımla…

Mehmet İscan

Öncelikle böyle başarılı bir proje olan theakademi sitesinde emeği olan theakademi ekibine teşekkür ederim. SAYIN Bülent KALKAN hocama, biz öğrencilere böyle bir eğitimi böylesine makul fiyatlara verdiklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu eğitim setlerini almak isteyen arkadaşlar, emin olun başka bir eğitim seti ile bu denli kendinizi geliştireceğinizi zannetmiyorum. 3ds Max’i çok özel bir teknik ile anlatan SAYIN Bülent hocamla 3ds Max’i siz de öğrenebilirsiniz hemde fazlasıyla.. Ayrıca eğitim setlerini aldıktan sonra da karşılaştığınız sorunlarla ilgileniliyor. Herkese hayırlı çalışmalar dilerim.

Yusuf Hashimov – Azerbaycan

Bülent hocam öyle iyi anlatıyor ki sanki yanımda beraber çalışıyoruz 🙂 3ds Max öğrenmek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum bu setleri.. Youtube da falan eğitimler var ama sistemli çalışmak ve güzel anlatım için bu set şart. Temel ve İleri seviye modellemeyi bitirdim inşallah kaplama, ışık ve vray’e geçicem. Bülent hocam Allah razı olsun sizden 🙂

Soner Temel

Uzun zamandır hep öğrenme hevesiyle başladığım ve bu yolda bir sürü video izlediğim aldığım 3ds max’e bir türlü ilerleyemiyor istediğimi yapamıyordum veya aklıma gelen soruların cevaplarını bulamadığımdan belirli bir süre sonra sıkılıp bırakıyordum, Çoğu videoda “kalıp” bir proje çiziliyor ve sadece ona ait parametreler anlatılıyordu, ama mantık anlatılmıyordu.. Ta ki şans eseri Bülent Hocamın youtube’da ki 20 bölümlük videosunu görene kadar. İşi gücü bıraktım başladım izlemeye. Aklıma gelen bütün soruları, sanki beni duyuyormuş gibi aklımdan geçerken cevabını veriyordu. Derken birkaç günde bütün videoları bitirdim. Açıkcası fazla düşünmedim hemen 7′li eğitim setinin siparişini verdim. Ertesi gün elimdeydi. Hemen başladım izlemeye. Tek zorlandığım hocamın “fazla izlemeyin, bir seferde ikiden fazla video izlemeyin” demesiydi 🙂 Çok verimli bir set oldu benim için umarım bu eğitimlerin daha yenileri de gelir ve daha çok şey öğrenmeme vesile olur.Şunu çok netlikle söylüyorum ki bu seti almayı düşünen arkadaşlara asla pişman olmayacaksınız. Seti bitirdiğinizde geldiğiniz yere kendiniz bile inanamayacaksınız. Tekrardan Bülent Hocama ve Çalışma arkadaşlarına sonsuz Teşekkürler.

Murat Bayraktar

Bülent bey merhaba.. 3ds max öğreten firmalardan değişik değişik eğitim setleri aldım en güzeli sizinkiydi. Güzel olan yanı şu; anlatırken internet sitelerine girerek örneklerle açıklama yapıyorsunuz ya çok hoşuma gitti. Üniversitelerde bir yılın akademik takvimi yapılır da her şey planlı olarak gider ya seninki de öyle olmuş. Tebrik ederim. Sitede telefonunuz olsaydı bizzat telefon açarak tebrik ederdim… Siz bu işi bırakmayın takip edin, biz de sizi takip edelim….

Fatma Şanöz – Bilgisayar Öğretmeni

Bülent Hocam setlerinizi ve anlatımınızı çok beğendim. Daha önce İstanbul-Kadıköyde temel eğitimi almıştım. Bu setlerle bir müddet sonra bayağı yol alacak gibiyim. Anlatırken nerelerde sıkıntı çekebileceğimizi bilip bizi motive etmeye çalışmanız setlerinizi benim için vazgeçilmez yaptı. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim.

Gökçen Efe – Mimar

Yılbaşı eğitim paketinizi almıştım.Fakat bugün başlama imkanı buldum. Sitenize girip teşekkür etmek istedim. Beklentimin de üstünde, hem bilgilendirici hem samimi, “kullanıcı kariyerinde nasıl gelişir ?” sorusunu dert edinip çözümler sunmuş sohbetler mevcut. Ben yeni mezun Mimarım siteyi inceleyip alsam mı ? almasam mı ? diye düşünenler olur diye hemen tavsiye bırakmak istedim. The akademi ekibine de teşekkür ediyorum.

Sabahattin Öztürk – Eğitimci

Bülent bey merhaba.. Ben de nacizane 20 yıllık bir eğitimci olarak hobi amaçlı olarak öğrenmek istediğim 3d Max ile ilgili aldığım bu setleriniz ile ilgili “Eğitmen” bakışı ile bir değerlendirme yapmak isterim.. Şuna inanırım ki; Doğru yöntemler kullanıldığında ve gerçekten öğrenmek isteyen bir öğrenci ile karşılaşıldığında öğretilmeyecek konu yoktur. Sizin bu anlamda gerçekten üstün bir yeteneğe sahip olduğunuza şahit oldum. Gerçekten öğretirken onca yıllık tecrübenize rağmen öğrencinin seviyesine kadar inerek, aşırıya kaçmayan, hiç bir noktayı atlamadan ve çok dengeli ilerleyen eğitimler hazırlamışsınız. Bu anlamda eğitimlerinizin piyasadaki çoğu eğitimden kategorik olarak ayrılması gerektiğini düşünüyorum. Eğitimcilik yeteneğiniz ile, farklı setler hazırlamış olan ve aslında konusunda oldukça uzman ancak eğitimcilik tecrübesi olmayan diğer arkadaşların eğitimlerinden ayrı tutulmanız gerekir. Tecrübesiz bir eğitimci maalesef öğrenci için kötü bir şanstır. Gereğinden hızlı anlatır, ince noktaları pas geçer ve öğrencinin seviyesine inemez. Bu anlamda sizin eğitimleriniz ile bu işe başlamış olan ve aşağıda yorum yazmış olan tüm arkadaşların çok şanslı insanlar olduğuna ve setleri almadan önce çoğunu okuduğum yorumlarının da gerçekliğine şahitlik ederim. Saygılarımla

Ahmet Kiraz

Daha önce bir kursta 3D eğitimi deneyimi olmuş ve maalesef umduğu eğitimi alamamış bir insan olarak, kursların aldığım bu setlerinizdeki ne içeriğin ne fiyatının ne de kalitenin yanına bile yaklaşamayacağını tüm samimiyetimle söylemek isterim. Aklını kullanan herkesin sizi tercih edeceğine inanıyorum. Tüm olay eğitimlerinizde de sıklıkla söylediğiniz gibi disiplinli bir şekilde her gün 1 saat çalışmak. Bunu yaklaşık 1 aydır uygulayarak muhteşem ilerleme sağladığıma inanıyorum. İlgilenen tüm arkadaşlara mutlaka denemelerini tavsiye ederim.

İzzet Yıldız

Bülent bey gerçekten tek kelimeyle  süpersiniz. Allah razı olsun, Çalışmalarınız çok büyük bir fedakarlık ve insanlara yardımcı olmaktır. Her şeyin para olmadığına inanıyorum. Tabi ki emeğinizin hakkını almalısınız. Ama bu işi para için yapmadığınıza inanıyorum zaten videolarınızda bu hissi veriyorsunuz 🙂 

Ufuk Serin

Ben de dün gece itibari ile setleri almış bulunmaktayım. Öncelikle böyle bir imkanı bizlere sundukları için TheAkademi’ye teşekkür ederim. İlgi ve alakaları çok iyi. Çok yardımcı oldular. Normalde bir insan önce kendi menfaatini düşünür ama burası öyle değil. Ben 7 li set ve Karakter Modelleme setini birlikte alayım dedim, Bana önce 7’li seti tam anlamı ile öğrenin ondan sonra verim alırsanız alın dediler. İşte bu beni daha da güvenilir bir yer olduğuna ikna etti ve eğitimleri tamamladıktan sonra yine setlerden almaya devam edeceğim. Çünkü hiç sorun yok. Anlatım süper. Ağzına sağlık Bülent hocam. Başka bir siteden daha önce After Effect eğitim seti almıştım, seti bitirdim ancak öyle bir anlatıyordu ki insan eğitimi bırakmayı geç pc’yi kapatmayı bile düşünür. Hakkını yememek lazım, o setten de elbet birşeyler öğrendim,  ama biraz daha özenli hazırlamak lazım.  Bülent hocanın derslerinden 5 dersi bitirdim ve her gördüğüm duyduğum aklımda kaldı. O yüzden alacak arkadaşlarımız varsa hiç tereddüt etmeden alabilirler. Çok öğretici bir set. Tekrardan teşekkürler.. Başarılarınızın devamını dilerim. Allah nice setler nasip etsin inşallah..

Hasan Koç

Sayın hocam 7 setinizin tamamını tavsiyelerinizi dikkate alarak kesintisiz bir şekilde bitirdim. 3 ay süren bu öğrenme süresinde hiç sıkılmadım hatta bitmesin diye bile düşündüm 🙂 Ancak son setinizi bitirip sitenize girdiğimde yeni setlerinizin satışa çıktığını gördüm. En sevdiğim sanatçının yeni albümü çıksa bu kadar sevinmezdim. Fiyatları sizi bilmeyenlere yüksek gelecektir eminim ( diğer setlere göre ) ama ben bu setlere sahip olup bir ay şu lanet sigaramı alamamaya bile razıyım. Gerçekten verdiğiniz bilgiler paha biçilemez. Dinledikçe kendi değerimin arttığını hissediyorum. Hiç bir şeyi bu kadar hevesle öğrenmemiştim. Bir şey daha : Setlerinizi teslim aldığımda sanırım tembelliğimden 3-4 gün paketini açmamıştım. Başladıktan sonra bir gün bile ara veremedim diyebilirim. Resmen kaptırdım. Hani sular seller gibi derler ya. İşte setleriniz tam da bu kelimeye uyuyor. İyi ki sizi buldum, artık bırakmam 🙂

Murat Karakaya

Bülent hocam, yaklaşık iki aydır sesinizle bile olsa evimde misafirim oldunuz. Setlerinizi bitirdiğim bu gün, sitenizden seti alacaklar için sitenizde belirtmediğiniz, ama bence çok önemli noktaları anlatacağım. Bir programın eğitim seti sanarak aldığım setleriniz ile neler kazandığımı yeni arkadaşların bilmesini isterim… Ben kendi adıma setleriniz ile 3ds Max programını sıfırdan iyi bir dereceye kadar öğrenmekle kalmadım, neredeyse yıllara dayanan piyasa tecrübelerinizi, meslek sırlarınızı, gerçek bir tasarımcı olabilmek için nasıl bir yol çizmek gerektiğini, sadece 3ds Max’i değil başka şeyleri de ( örneğin İngilizce ) nasıl öğrenebileceğimizi, Yıllarca boş boş işler için kullandığımız bu bilgisayarlar ile nasıl harikalar yaratıp ekmek kazanabileceğimizi öğrettiniz. Tüm eğitim hayatımda sizin kadar verim aldığım bir hocam olmadı. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Yeni başlayacak tüm arkadaşlara fiyatı ne olursa olsun bulup buluşturup bu setlere sahip olmalarını tavsiye ederim. İçeriğinde bilgi değil bilgi hazinesi bulacaklardır. Şu anda yeni iş başvurularına eskisi gibi korkarak değil, göğsümü gere gere, kazandığım tecrübenin gücü ile gideceğim. Bu tecrübeyi bize bu kadar ucuza ( neredeyse bedavaya ) veren Bülent hocamın ellerini öpüyorum. Gerçekten hoca kelimesini sonuna kadar hak ediyorsunuz.    

Halil İbrahim Akarsu – İç Mimar

Kursa gidecek zaman bulamadığım için neredeyse 1 yıldır satın aldığım şu anda internette satılan hemen bütün eğitim setleri  ile max öğrenmeye çalışıyordum. Kimseyi kötülemek istemem, sonuçta verilen emeğe saygım var ama sayın Bülent hocamın diğer hocalardan farkını bu eğitim setlerini dinlemeye başladığım ilk dakikalarda hissettim. Diğer setlerde sanki bir ofiste Max kullanan bir adamın yanında oturup kendi çabamla anlamaya çalışıyordum. Hocaların uzmanlığına bir şey diyeceğim yok, ancak öğretme gayreti denilen şey neredeyse yoktu. 3-4 komutu hızlıca anlatıp sonra 5. viteste gidiyorlardı. Kendilerini kanıtlama çabası maalesef bana fayda vermiyordu. Bülent hocanın teknik bilgisinin yanında eğiticilik tecrübesi de 10 numara. Bence bu setlerin benzersiz olmasının sebebi de bu. Bilgiyi size o kadar dozunda ilerleyerek veriyor ki öğrenmek için çaba göstermenize gerek bile kalmıyor. Öğrettiği her araç ile neler yapabileceğinize kadar açık ve samimi tavsiyeler ile eğitimi adeta taçlandırıyor. Diğer aldığım setlerin çoğunda bir dersi anlamak için  4 – 5 kere izlemem gerekebiliyordu. Ancak Bülent hocadan ders dinliyorsanız böyle bir gerekliliği asla hissetmeyeceksiniz emin olun. Konuları öylesine güzel kategorize etmiş ki öğrenmeyi bence 10 kat kolaylaştırmış.  İlaveten kendisi ile yazışmamızda bana verdiği paha biçilemez tavsiyeler için de kendisine bir daha teşekkür ediyorum. Burada yazdıklarımı çevremdeki tüm mimar ve tasarımcı arkadaşlarıma da söylüyorum, bir çok arkadaşım tavsiyelerimi dinleyerek bu setlerden şimdiden edindi. Rakibim çoğalacak belki ama hocama katkım olacaksa helal olsun 🙂  

Ali Aydoğan

Saygıdeğer Bülent hocam ve The Akademi çalışanları sözlerime varlığınızı onurlandıracak kelimeler ile başlamak istiyorum. Fakat kelimelerin kifayetsiz kaldığı duygularımı anlatmamda yetersiz olduğunu şimdi anladım. Bundan 1 sene öncesine kadar amaçsız ve gayesizdim. Okuduğum bölüm Türkiye standartları altında pek getirisi olmayan bir bölüm Sanat tarihi son sınıf öğrencisiydim ve bu sene mezun oldum. Benzer bölümler gibi, ya sağlam bir torpilin olacak yada çok sıkı bir çalışma ile günlerimi heba edip kpss puanı ile atanma ümidi ile bekleyecektim. Youtube’de gezinirken videolarınıza denk geldim ve 3. bir ihtimalin varlığı beni buralara getirdi. Kollarımızdaki altın bilezik diye tabir ettiğimiz ek özelliklerimiz beni 1 adım daha öne çıkardı. Şunu bilmelisiniz ki Kollarımızdaki aklımızdaki yüreğimizdeki altın bilezik siz ve The Akademi Çalışanlarıdır. 3ds Max eğitimleriniz sayesinde Sanat tarihi mimarlığını ve modern mimarlığını birleştirme çabalarım sürüyor. Arkeolojık çalışmalarını yürüttüğümüz bölgenin modellemesi ile başlayan çalışmalarım Sivas koruma kurulunun başlattığı restorasyon çalışmalarını modelleme ile devam etti. Şimdi ise daha büyük projelerin üstesinden gelmeye çalışıyorum. Varlığınız Benim gibi amaçsız ve gayesizken yolunu bulmuş ve eğitimlerinizden faydalanmış öğrencilerinize armağan olsun. Ne mutlu ki bizlere At gözlüklerimizden kurtulduk. Allah hepinizden razı olsun ve emeklerimizi zahi etmesin.

Sinan Barutçu

Evet 3ds Max Temel Kursunu bugun bitirdim ve yaklaşık 2 haftada hergün öğrenerek yavaş yavaş bitirdim pekişmesi için ve geri dönüp baktığımda yüzümde büyük bir tebessüm var. Çünkü ben çizim için 3ds Max ı tercih ettiğimde internetten bulduğum yaklaşık 15Gb değişik eğitimler indirdim ve 4 ve 5 dersden sonra anlatılanı anlamamaya başladığımdan dolayı bıraktım.  Sonrasında yine araştırmaya başladım ve the akademiye rastladım. Örnek dersleri izleyip genel olarak internette de Bülent hocamla ilgili aramalar yaptım ve olumsuz birşey bulamadım aksine herkes setleri övüyordu ve almaya karar verdim. Bülent hocanın farkı şu ( diğer setlerle arasında olan )  şu örneği vereceğim:  diyelimki canınız mangal yapmak istedi ve bir restorana gidiyorsunuz ve sipariş veriyorsunuz yemeğiniz gelir yersiniz beğenirsiniz veya beğenmessiniz. O aşçının becerisine kabiliyetine kalmış yani sonuç olarak menüye bağlısınız. The Akademide ise Ocakbaşı restorana gittiğinizi düşünün her masada ocak var Bülent hocam diyorki hoş geldiniz, masalarımız bunlar, et ürünlerimiz bunlar, her masamızda mangal vardır, baharat ürünlerimiz de vardır istediğiniz alıp yapmak ta özgürsünüz ister çok pişir ister az pişir ister tavuk ister sucuk isterseniz et mangalı yapın size kalmış. Harcadığınız emeğin karşılığınıda istediğiniz lezzette mangalınızı yaptığınız için hem zevk alıyorsunuz hem eğleniyorsunuz.

Not: Hocam bize balık vermeyi değil balık tutmayı öğrettiğiniz için teşekkür ediyorum. Ben sabah 8 de evden çıkıyorum akşam 8 de eve giriyorum 30 dakika ingilizce ve 1,5-2 saat da 3ds max çalışıyorum. Bu yorgunlukda bu eğitimi tamamlayabiliyorsam nasıl bir eğitim hazırladığınızın göstergesidir. İnşallah kalan 5 dvd eğitiminide bitirip teşekkür için sizi ofisinizde ziyaret etmeyi düşünüyorum. Baklava ikram edip çayınızı içicem inşallah…:)

Mehmet Kubilay Gören

Arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım; Ben Samsun Meslek Yüksek Okulu – Tarım Makinaları Ön Lisans programını bitirdim. Üniversitedeyken Mimari dekoratif sanatlar – ön lisans programından arkadaşlar vardı, Max hocaları bizimde modelleme dersimize girdiği için tanıyordum velhasıl kelam ben bu arkadaşların derslerinede girmeye başladım. Her ders modelleme yapıyorlardı, Mimari modelleme o kadar hoşuma gidiyorduki keşke benide bu bölüme alsalar diye içimden dua ediyordum, Bu arkadaşlarım çalışmalarını Fotoblok denilen kartonlara çıkartıyorlardı ve o kadar güzel çalışmalar çıkıyorduki insanın içini açıyordu. Bende kendi kendime bu işi bende yapabilirim dedim ve araştırmaya başladım. Nette gezinirken karşıma the akademi çıktı, hemen iletişime geçtim, the akademi ekibi sağolsun çok yardımları oldu, özellikle Bülent hocanın çok yardımı dokundu, Allah ondan bin kere razı olsun. Sonra İstanbula geldim ve Eğitim setlerinden çalışmaya başladım. Eğitim setlerinde en çok dikkatimi çeken şey Bülent hocanın öğretme isteğinin gerçekten ses tonuna yansımasıdır. Şu an bütün DVD’leri elimde ve çalışmalarıma devam ediyorum. Beni dinlerseniz akademi eğitim setlerini tereddütsüz alın derim. Gerçekten sıkıntı yaşamazsınız. Şimdi Bülent hocanın After Effect eğitim setini de aldım, Hem Max hem de After Effects ile muhteşem eğlenceli bir hayat beni bekliyor. Teşekkürler Bülent hocam teşekkürler the akademi ailesi 🙂

Ayşenur Bakır ( öğrencimizin özel isteği üzerine takma isim kullanılmıştır.. )

Ben orta gelirli bir ailenin 3 kardeşten en büyüğüyüm. İstanbulda yaşıyorum. Ailem kısıtlı imkanları ile tüm hayatlarını benim ve kardeşlerimin eğitimine adadı. En küçüğümüz lisede ben ve ortanca kız kardeşim üniversitede okuyoruz. Bölümüm endüstri mühendisliği. Mesleğim gereği 3 boyutlu tasarımı öğrenmem gerekiyordu. Bunun için babam ile kısa bir ön araştırma ile kursları gezmeye çıktık. Gezdiğimiz ve iyi olduğunu düşündüğümüz kursların ücretleri bizim düşündüğümüzden o kadar fazlaydı ki babamla eve moralimiz çok bozuk döndük. Babam moralimi düzeltmek için ne yapar eder kredi borç bile alır yazdırırım kızım dedi. Ancak ben bu kadar yüksek parayı zaten 3 çocuğu okutan aileme ödetip eksta külfet olmak istemedim ve kabul etmedim. Kendi çabalarımla internetten bulduğum eğitim videoları ile öğrenmeye başladım ve bülent hocanın youtube’da yüklediği derslere rastladım. Benim için öylesine güzel ve verimli oldu ki sonra babama bu setleri alırsam bana yeteceğini söyledim. Hemen setleri aldık. 2. ayım bitti ve şu anda 5. sete geçtim. Bana ve benim gibi imkanları olmayan öğrencilere binlerce lira kursa bedel bu eğitimi yirmide biri fiyata sunduğu için Bülent hocama sonsuz teşekkür ediyorum. Öğrenmek isteyenin karşısına Allah hep böyle hızır gibi birisini yetiştiriyor demekki.

Bahattin Çetin

Benim yorumum biraz olumsuz : Bülent hocam neden herşeyi bu kadar açık ve net anlatıyorsunuz ? Piyasada bu setlerle çalışan insan sayısı arttıkça rakibimizde çoğalsın diye mi ? bizi hep bildiğini kimseye öğretme diye büyüttüler, bunu daha önce ders aldığım kursta bir hocada bile hissettim, adam resmen sorumu yanıtlamadan ( bildiği halde ) geçiştiriyordu. Demek o da çok şey bilmediği için kendisine rakip olacak diye korkmuştu anlaşılan. Bülent hoca ise şaka bir yana öğrettiği her adımı eksiksiz olarak tamamlıyor. Kafamda hiç soru işareti kalmıyor. Allah kendisinden razı olsun. Neredeyse öğrenmekten vazgeçtiğim bir anda derdime derman oldu bu setler.

Abdulkadir Tekcan

Sipariş verdiğimin ertesi sabahı paketim ulaştı, gerçekten çok hızlı ve profesyonel çalışan bir kurumsunuz. İnternetten bir çok şey satın alan bir müşteri olarak en aşağı 4-5 günde gelen kargolardan sonra bu ışık hızı gibi hissettirdi 🙂 Şimdilik sadece bunun için teşekkür amaçlı yazdım. Eğitimlere bugün başlayacağım. İyice inceledikten sonrada yorum mutlaka yaparım. Selamlar

Selcan Mutlu

Olumlu olumsuz yoruma açığız demişsiniz, benim düşüncem, gerçekten samimi ve dürüst olan hiç kimse Bülent hocanın eğitimi ile ilgili olumsuz yorumda bulunmaz. Eğer bu dersler ile öğrenemiyor veya öğrenememiş ise kendisine dönüp baksın derim. Hoca hiç bir dersi üstün körü geçmemiş, resmen yorulduğumu anlayıp bana mola vermem gerektiğini bile söylüyor. Bir konuya girmesi ve bitirmesine kadar olan süreçte resmen öğrencinin algılarını tahmin ederek anlatımın seviyesini belirliyor. Öğretmen olan teyzemle bunu paylaştığımda pedagojik formasyon eğitimi almıştır, ama bunu uzaktan eğitimle başarıyor olması da ayrı bir başarıdır dedi. Yani maxteki uzmanlık bir yana bülent hocanın adının hakkını veren bir ‘abi’ tarafı var.. Adam, ( hocam özür 🙂 ) derste  – şunu yapın sonra görüşelim – dediği zaman yapmadan bir sonraki derse geçmeye eliniz varmıyor 🙂 kendinizi borçlu hissettiriyor. Bu setlere verdiği emek gerçekten takdire şayan. Kendi adıma sonsuz teşekkür ediyorum.       

Mehmet Nazif Atacan

Arkadaşlar merhaba, ben maketçilik ile uğraşan bir abinizim. ( yaşım 48) , öğrencilik için oldukça geç sayılabilecek bir yaştayım ancak tüm hayatım boyunca yeni şeyleri öğrenmeyi bir hayat biçimi haline getirmişimdir. Maket yapmaya da 37 yaşımdan sonra başladım. Hobi olarak başladığım bu sanatta bir hayli iyi seviyeye geldim. Bu hobimi 3 yıl önce eski işyerimi ( Uydu Montajı ) kapatıp sadece maket yaparak geçimimi sağlamaya  kadar götürdüm. Yurtdışında benim işimi yapanların videolarını intenetten devamlı izliyordum, hemen hemen hepsi maketlerinin şablonlarını çeşitli 3 boyutlu programlarda yaparak oldukça hatasız ve hızlı iş çıkarıyorlardı. Ben de geçtiğimiz aylarda acaba bir 3d program öğrenebilir miyim diye araştırmaya giriştim. Aynı sizin gibi bu siteye denk geldim ve bu sayfadaki yorumları okudum. Bana çok sıcak ve inandırıcı geldi. Ancak bir de Bülent hocadan tavsiye alabilirmiyim diyerek siteye mail attım. Sağ olsun beni bir akşam üzeri aradı. Kendisi de bu konuya oldukça meraklı bir kişiymiş. Bana verdiği pozitif motivasyon ile setleri alarak eğitimime başladım. Sadece 1. seti bitirmem bile bana yetti diyebilirim, bütün hayal ettiğim maket planlarını rahatlıkla çizebiliyorum. Ancak max öyle bir program ki bırakmak mümkün değil. Bugün 4. seti bitirdim. Hiç aklımda yokken dışarıya 3 boyutlu işler yapabilecek seviyede max öğrendim. Neyse fazla uzatmadan ( gençler pek okumayı sevmiyor 🙂 bu setleri hazırlayan Bülent Kalkan hocama saygılarımı sunuyorum. Herkese bu setleri rahatlıkla tavsiye ederim.

Elifnaz Ateş

The Akademi setlerini çevremde ve okulumda öğrenmek isteyen herkese tavsiye ediyorum, ve inanınki benden sonra alan tüm arkadaşlarım bana her gün dua ediyor. Özellikle iç mimari okuyanlara derslerinde müthiş faydası oluyor. hocalarım bile bendeki hızlı gelişmeyi hemen fark etti. Bu sebeple hiç görmediğim bir kişi olsada bülent hocam için buraya yorum yazma ihtiyacı hissettim. İyiki varsınız hocam.

Burak Kaan Coşkulu

Sınıf arkadaşım ve ben geçen ay bu setleri ortak aldık, normalde lisans sadece bir kişiye özelmiş, tek bilgisayarda iki kişi çalışmamız çok zor olacağı için siteye mail atarak yardım istedim. Gerçekten bu isteğimize hemen dönüş yapıp yardımcı oldular ve arkadaşıma ve bana ayrı lisans şifresi gönderdiler. Herşey satana kadar felsefesinde olan bir site kesinlikle değiller. Eğitimler ise 10 numara. Bülent hocanın konuya olan hakimiyeti olağanüstü. Bu setlerle öğrenemezseniz hiç bir yerde max öğrenemezsiniz bence. Ödediğiniz paranın hakkını fazlasıyla ve hatta katıyla alacaksınız. 

Mustafa Eraslan

Bu setleri kendim için aldım ve çok memnun kaldım. Bir gün asıl mesleği muhasebeci olan eşime de acaba öğrenebilirmi diye düşünerek ilk seti verdim. Şu anda 3. sete geçti ve şimdiden hiç alakası olmayan bu alanda çalışmayı ister oldu. Bülent hocanın anlatımı ile bir muhasebeci bile 3d sanatçısı oluyor, gerçekten hem öğretiyor hemde işi sevdiriyor. eşim ve kendim adıma çok teşekkür ederiz. İlgilenenlere kesinlikle tavsiye ederim. 

Ahmet Murat Gerek

İsim vermeden ( zaten sanırım yayınlamazsınız ) daha önce başka bir siteden aldığım eğitim setinden max öğrenmeye çalışmıştım. Eğitimden ziyade proje yapan yapan bir adamın çalışırken kendi kendine konuşmasından ve bunun videosunun kaydından başka bir şey değildi. çok katlı bir planın hemen her katında aynı şeyleri yaparak tekrar tekrar anlatmasından baygınlık geçirmiş ve eğitimi izlemeyi yarım bırakmıştım. Bu siteden daha önce eğitim almış bir arkadaşımın tavsiyesi ile eğitimleri aldım. Gerçekten eğitim seti isminin hakkını verdiğini kısa sürede anladım. İzlediğim her dakika bir şeyler öğrendim. Eğitim seti ile çalışırken yaşayabileceğiniz en büyük negatif durum izlerken sıkılarak bir süre sonra gözlerinizin otomatikman kapanmaya başlıyor olması. Ancak bu setlerde bülent hoca öylesine doğal ve spontane bir yol izlemişki asla sıkılmıyor ve merakınız devamlı körüklenerek sizi daha bile uyanık hale getiriyor. 30’ar dakikalık bölümler halinde hazırlandığı için her bölüm bittiğinde kısa molalar vererek bilginizin oturması sağlanıyor. En güzeli de hiç sevemeyeceğimi düşündüğüm max programını günden güne daha bir sevmemi sağlaması. Programın aslında ne kadar eğlenceli olduğunu bülent hocadan daha iyi kimse anlatamaz sanıyorum. Teşekkür ediyorum.

Sezai Harman

İçerik, anlatım, fiyat, satış sonrası destek hızı hepsi 10 numara. Bence bu alanın lideri olmaya aday bir kuruluşsunuz. İnşallah siz de ilerde diğerleri gibi sadece para kazanmaya odaklanıp bozulmasınız. Aynen devam etmeniz dileğiyle. Yeni eğitimlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. 

Selim Arslan

Daha önce eğitim setleri ile Adobe Flash programı çalışmıştım, gerçekten çalışırken uyumamak için kendimi zor tutuyordum. Geçen yıl girdiğim şirketten max öğrenmemi istediler. Bunun için gerekli bütçeyi de şirketten vereceklerini söylediler. Daha önce hiç kursa gitmediğim için ve yaş olarak da biraz büyük olduğum için kursa gitmekten çekindim. Yine eğitim setleri ile denerim diye araştırmaya giriştim. Birkaç değişik siteden sonra theakademi.com eğitim setlerini yorumları da inceleyerek almaya karar verdim.  Setleri çalışmaya başladığım ilk saatte bülent hocanın anlatım tekniğindeki fark dikkatimi çekti. O gün ofiste ve aynı akşam evde hiç sıkılmadan tam 4 saat eğitim izledim. Bülent hoca gerçekten öğrenciyi uyanık tutmaya yönelik çok güzel bir anlatım tekniği ile konuların tam olarak belleğinize girmesini sağlıyor. Yani öylesine hazırlanmış bir set kesinlikle değil. Piyasadaki bir çok set uzun saatlerini yarıştırırken bülent hoca bir konuyu öğrenciyi sıkmadan en kestirme yolu ile anlatıyor, öğrettiği ile örnekleri uygulayarak devam ediyor, bir bakmışsınız bir saatte bir dünya bilgiyi matrixteki gibi beyninize işlemiş. Ben kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle kursa gitmeyi istemeyen veya imkanı olmayanlara biçilmiş kaftan bu setler.  

Fatma Kılıç

Kötü başladı ama çok iyi bitti..  Eğitim setlerini bundan 5-6 ay önce siteden ödemesini yaparak sipariş ettim. Aynı gün yurtiçi kargodan cep telefonuma kargonuz yola çıktı mesajı geldi. Ama ertesi gün tüm gün evde olmama rağmen paketim gelmedi. 2-3 derken tam 6 gün geçti. Ben o sinirle siteye hiç mail atmadan bir hışımla şikayetvar.com a dolandırıldığımı düşünerek bir yorum yazdım. ertesi gün beni bülent hoca aradı. Paketimin ödememi yaptığım gün yurtiçi kargo ile gönderildiğini söyledi. Gecikmeden dolayı kendilerinin de şimdi haberlerinin olduğunu belirtti. Hemen kargoyu arayıp bana dönüş yapacaklarını belirtti. 15 dakika sonra tekrar aradı, kargomun tam 7 gündür bölgemize bakan şubede bekletildiğini öğrendiklerini söyledi. Tüm gün evde olmama rağmen evde alıcıyı bulamadıklarını söylemişler. Kapıya not bile bırakmamışlar. Yani tamamen kargo şirketinin aymazlığı. Ben pek kargo almadığım için kargo takip numarasından kontrol etmeyide bilmiyordum. Bülent hoca o bekletilen paketin beklemekten dolayı ezilmiş ve hasar görmüş olabileceğini ve teslim almamamı söyledi. Hemen ertesi gün adresime özel kurye ile yeni bir paket gönderimi sağladı. Şikayetimi geri aldım ve eğitime başladım. Şu anda neredeyse tüm setleri tamamlamak üzereyim ve çok iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. Çok kötü başlayan bu eğitim maceram çok iyi bitiyor. Bülent hocamdan ve theakademi.com ekibinden o şikayetimden dolayı özür dilerim. Gerçekten çok iyi insanlarsınız.    

Önder Tunç

Dersleri 1 aydır çalışıyorum ve çok memnunum. 2 gün önce bilgisayarıma virüs girdi ve formatlanmak zorunda kaldı. Tekrar eğitimlere başlayım derken setim açılmadı. Çok canım sıkıldı ve gece saat 12 buçukta site iletişim sayfasından bir mail gönderdim. Dün cumartesiydi ve ben heralde Pazartesi cevap alırım diye düşünürken 5 dakika içinde cevap geldi. Teamviewer ile bana bağlandılar ve formattan sonra kurmam gereken ama unuttuğum codec paketini ve hatta bazı önemli ayarlamaları da yaparak sorunumu giderdiler. Gerçekten bu kadar cüzi bir fiyata satılan bir ürün için kimse böyle bir hizmet yapmaz. Kesinlikle sattıkları ürünün sonuna kadar arkasında bir kurumsunuz. Buradan size teşekkür etmek benim için bir borçtu. Almak isteyip içinde bir gram tereddütü olanlar, hiç düşünmeden gönül rahatlığı içinde bu siteden eğitimlerden alabilirsiniz. 

Nilüfer Seker 

Eğitimleri almayı ilk düşündüğümde bir mail atarak bilgi almak istedim. Eğitim seti ile kendi kendime öğrenebilirmiyim diye çok tereddütlerim vardı. Bülent hoca sağ olsun son derece açıklayıcı bir cevap yazdı, gerçekten para kazanmaktan çok insanlığı ön planda bir insan.  Siteden tüm takımı sipariş verdim. Tüm setlerden şu anda son 2 setim kaldı. Gerçekten çok iyi hazırlanmış setler ve evimde özel ders almaktan hiç farkı olmadığını söyleyebilirim. Hayatımda ilk defa böyle eğitim alıyorum ve bundan sonra hep böyle çalışmaya devam edeceğim. Daha önce denememiş arkadaşlara da tavsiye ederim.

İdil Canpolat

İstemediğim bir bölüm olmasına rağmen puanım tuttuğu için mimarlık bölümünü tercih ettim. Samimi olarak itiraf edeyim okulumun 3. yılına kadar bu alana hiç ısınamadım. Bunu ailem ve çevremdeki tüm arkadaşlarım biliyor. Hatta bir dönem bölüm değiştirmeyi bile düşünüyordum. Okulda bize gerektiği için max eğitimi almam gerekiyordu tesadüfen ilk gördüğüm bu siteden bu setleri aldım. Bülent hocanın anlatımı ile max’e yavaş yavaş ısındım. Önceleri zorunluluk olan konular bana keyif vermeye başladı. Birgün bülent hocayı aramak ve teşekkür etmek istedim, bir mail attım. Kendisi sanırım o dönem kayıtları ile uğraştığı için 4-5 gün arayamadı. Sonra bir akşam saat 22.30 da beni aradı. Geç aradığı için bin özür diledi, bense aradığı için öylesine mutlu olmuştum ki böylesine mütevazi olmasına çok şaşırdım. Kendisine bölümüm ile ilgili tereddütlerimi anlattım, sanki kardeşiymişim gibi tam bir saat bana mimarlığın aslında ne kadar değerli ve eğlenceli bir meslek olduğunu, nasıl bir yol çizmem gerektiğini anlattı. İnanın ertesi gün yeni bir insan olarak okula gittim. Mesleğimle ilgili göremediğim tüm güzellikleri görmeye başladım. Keşke her öğretmen öğrencilerine böyle ilgili olsa. Bülent hocayı ölü ozanlar derneği filmindeki robin williamsa benzetiyorum. Kendisi hayatımda bir dönüm noktası oldu. Daha çok şeyler yazmak isterdim ama insanlar abartıyor desinler istemem. İyi ki varsınız bülent hocam.    

Kemal Demirci

Hocam setleri yarıladım, tek bir söz 10 numarasınız. Bir konu anlattığınızda aklıma takılan bir soru oluyor ve sanki o sorumu duymuşcasına 1 dakika geçmeden sorumun cevabını veriyorsunuz. Sanırım bu uzun yıllar öğretmenliğin verdiği tecrübe olsa gerek. Ağzınıza yüreğinize sağlık, ödediğim para son kuruşuna kadar helali hoş olsun. 

Derin Kanıpak

İşlerimin yoğunluğu sebebi ile son 3 yıldır çok istediğim halde senelerdir derme çatma kullandığım 3dmax’i geliştirebilmek için kursa gidememiştim. 3 ay önce işverenimden kursa gidebilmek için izin alabildim ve kurs araştırmaya başladım. İnternette tesadüfen gördüğüm bu siteden ve özellikle kullanan kişilerin yorumlarından çok etkilenerek dersaneye gitmek yerine bu setleri almayı düşündüm. Ancak yorumlar sahtemidir diye içime bir kuşku düştü. Sonuçta hemen her sitede her satılan şey için yalan yanlış yorumlar var, bu da öyle olabilirmi acaba diye baya düşündüm. Bülent hoca ile görüşmek istediğimi yazdım sağ olsun beni aradı. Bana çok değerli tavsiyelerde bulundu, eğer bu tavsiyelere uyarsam sonucun kesinlikle başarı olacağını söyledi. Setleri sipariş ettim. Çok çok 200 liram yanar diye düşündüm. setler ertesi gün elime ulaştı. Hemen bülent hocanın tavsiyelerine uyarak büyük boy bir defter, bolca kalem silgi alarak o akşam eğitimleri izlemeye başladım. Hergün akşam 1 saat bana az gelsede hocanın bir bildiği vardır diyerek bu şekilde devam ettim. Şu anda tüm eğitimleri bitirdim ve tam 3 defter eskittim. Bülent hoca gibi bir uzmanın böylesine değerli bilgilerini özel ders ile birisinden almaya kalksam herhalde 5-10 milyar harcamam gerekirdi. Bu setleri tercih etmek kariyerim için aldığım en iyi karar olduğunu düşünüyorum. kendimce müthiş bir seviyeye geldim. Piyasadaki diğer setleri almadım, anlatımları nasıldır bilmiyorum ama ben Bülent hocanın bir işin nasıl öğretileceğini herkesden iyi çözdüğüne eminim. Tüm eğitim boyunca bir dakikasında bile sıkılmadım. Hatta bir saat dolunca kapatmak bile bazen zor oldu. Ben kesinlikle öğrenmek isteyenlere tavsiye ederim. Bülent hocanın yeni eğitimlerini sabırsızlıkla bekliyorum, ne çıkarsa gözüm kapalı alırım.

Serkan Soysal

Sayın Bülent Kalkan’ın en detaylara kadar indiği, konudan en uzak kişiye bile aklında soru işareti kalmadan bitirmesi üzerine hazırlanmış bir program. Ben Bülent bey’in 6’lı eğitim setini aldım. sırasıyla temel eğitim, materyal eğitimi ve şimdide ışık eğitimini bitirdim. Bundan önce özel bir eğitim kurumunda kursa gitmiştim. keşke o kadar para vermeseymişim diyorum. Aynısını bu setler ile dörte bir fiyata almış oldum (benim aldıgım sınıf değil, özel kurstu çünkü). Lafı uzatmıyım, Bülent hocayı izlerken bazı detayları atladığını görüp, “aaa şurayı anlatmadı, burayı atladı, ahaha” diye içimden geçiriyorum. Sonra bir bakıyorum, aslında orayı bilerek atlamış, daha sonra dönerek, tam istediği yerden konuyu tamamlıyor. O yüzden çok başarılı.
Bu setleri almamdaki asıl sebep, Sayın Bülent Kalkan ve ekibinin, ilgili alakalı tavırları. Asla çok büyük marka oldugunu iddia eden şirketlerin soğukluğu ve yapay ilgilerine benzemeyen, son derece sıcakkanlı ve ilgili bir ekip var. Herşeyden önce, adama facebook dan ulaşacak kadar yakınsınız (adam dedim kusura bakmayın)
İstesem, cep telefonunu verecek, o kadar rahat. Setleri bitirip, yaptığım çalışmaları kendisiyle paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Setleri şiddetle tavsiye ediyorum. Ben de mimari modelleme eğitimlerini bitirince (asıl ilgi alanım olan) animasyon eğitim setlerine geçeceğim. 
Herkese iyi çalışmalar! 🙂

Sedat Çeri

Öncelikle setler ile çalışırken mail ile sorduğum hemen tüm sorularıma vakit ayırarak kimisi uzun, kimisi kısa ama hepsi de sorularıma net cevaplar içeren yanıtlar veren Bülent hocama saygılarımı sunuyorum. The Akademi eğitim setlerinden başka hiç bir kaynak kullanmadan kendi kendime evimde çalışarak 3 aydan kısa sürede daha önce hiç kullanmadığım bu programın ustası sayılabilecek hale geldim. Belki hala yavaş sayılırım ama pratik yaptıkça günbegün hızlandığımı hissediyorum. Bülent hocamın inanılmaz anlatımı ile her DVD içindeki tüm konuları mükemmel bir şekilde öğrendim. Şu anda iş başvurularım için portfolyo’mu hazırlıyorum ve hala Bülent hocamdan destek almaya devam ediyorum. Bu kadar desteği hiç bir kursta hiç bir hocadan alabileceğimi hayal bile edemiyorum. Kendisini Ankara’da ziyaret ettiğimde bana gösterdiği nezaketi ve değerli vaktinden ayırdığı neredeyse 3 saatlik zaman diliminde bana yaptığı tavsiyeleri hayatım boyunca unutmayacağım. İstese tüm ülkemizde bu işin tekeli haline gelebilecek kalitede ve seviyede bir eğitmen olmasına rağmen gösterdiği tevazu inanılmaz. Ziyaretimde 2014 yılı için hazırladığı çalışmaların örneklerini gösterdiğinde, bir iş üzerinde çalışırken yaptığı planlama, organizasyon ve itinaya hayran kaldım. Hayatım boyunca örnek alacağım Bülent hocama ve arkadaşlarına ömür boyu başarılar diliyorum.

Özer Irmak

Bu siteden komple 9 setlik eğitim paketini bir arada aldım ve setler dün elime ulaştı. Gördüğüm kadarıyla videolar büyük bir emek harcanarak hazırlanmış. Gerçekten bu işi yapmak isteyenlerin öğrenmesi gereken konular çok güzel işlenmiş. 3D Tasarım konusunda uzman olmak isteyenlere şiddetle bu setleri almasını tavsiye ediyorum. Bu setleri hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum.

Ali Çılgıdır

Setler süper anlatım süper bu fiyata bu setleri kaçırmayın kurslara boşuna para bayılmayın ALİ ÇILGIDIR – BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ

Kemal Yıldırım 

Bülent hoca sayesinde 3ds Max programını hiç bilmeyen biri olarak 1 aydan daha kısa bir sürede öğrendiğim ve hazırladığım ilk çizimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. ( Link ) Ben yeni mezun bir İç mimar olarak kendi odamı yeniden tasarlamayı düşünüyordum. Bu program sayesinde bunu bitirmiş oldum. Bütün ekibe ve özellikle Bülent hocaya çok teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olur inşallah.

Yusuf Varol

4 ay önce aldığım eğitimleri bitirmeden yorum yazmak istemedim. Hocamın ilk DVD’de not alma konusunda verdiği tavsiyeye tüm eğitimleri izlerken uydum. Tam 5 büyük boy defterim aldığım notlar ile tamamen doldu, Bu eğitimlere Bülent hoca inanılmaz bir emek harcamış. Hiç bir kursta bu kadar detaylı ve düzenli bir eğitim alabileceğime inanmıyorum. Üstelik istediğim yerde durdurup istediğim yerde geri alarak konuları defalarca dinleyerek son derece rahat, çayımı kahvemi içerek evden bile çıkmadan 3D Max öğrendim. ne kadar teşekkür etsem azdır. Bülent hocam bu imkanı bana sağladığın için çok sağol. 

Derya Sevim Yücel

Herkese merhaba, İç Mimarlık mezunuyum, geçen sene mezun olduktan sonra bu alanda en iyi olduğunu iddia eden ( ismini vermeyeyim ) çok pahalı bir kursa gittim. Oldukça yüksek bir rakam ödeyerek gittiğim bu kursu bitirdiğimde max ile yaptığım çalışmalar rezalet ötesiydi. Kendimden şüphe etmeye başladığım anda babamın benden habersiz  theakademi.com sitesinden benim için satın aldığı uzmanlık eğitim seti ile eksiklerimi tamamlama umudu ile çalışmaya başladım. Bülent hocanın müthiş anlatımı ile önceden yaptığım bir çok şeyin yanlış olduğunu, daha doğrusu bana kursta yanlış öğretildiğini görerek iki ay gibi bir sürede tüm eğitimi bitirdim. Size tek bir söz söyleyebilirim: Max öğrenmek istiyorsanız Türkiye’de Bülent hocadan ötesi yok !  benden söylemesi.  

Can Başar 

Bülent hocam, Bülent bey, Bülent abi ve the akademinin muhteşem ekibi:) bir çok siteye girdim araştırdım ettim ama yeterli kaynak bulamadım. Ülkemizde bilgi paylaşımı ile ilgili bir sıkıntı var maalesef. Yabancılar bu konuda cok iyiler ancak bu eğitim tamamen dünya standartlarında ve sadece programla değil piyasa durumları ile de bilgiler var bülent abinin “abi” tavsiyeleri de bir diğer artısı. Her yönüyle mükemmel ve Türkiyede standartı belirleyecek bir eğitim. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…

Yusuf Gökhan Helvacı

Merhaba Bülent Abi, Öncelikle bu eğitimleri hazırladığın için teşekkür ederim. Anlatımın ve samimiyetin gerçekten örnek alınması gereken şekilde. Küçükken -bundan 15 yıl evvel- bir öğretmenim vardı, çok severdim, onu hiç unutmuyorum. Allah ömür verirse bundan 15 yıl, belki de 30 yıl belki de ölene kadar 🙂 hiç unutmayacağım bir isim daha öğrendim. “Bülent Kalkan”, ya da “Bülent hocam” ya da “Bülent abi”. Sanki bu eğitimleri hem öğreten hem pazarlayan değil, sadece öğreten bir tarzın var. Anlatırken para kazandığını unutan gerçek bir öğretmensin. Daha uzun yazardım, ama çok uzunlar okunmadan es geçiliyor 🙁  Ülkemin senin gibi öğretmenlere ihtiyacı var. Allah sana sağlıklı, hayırlı uzun ömürler versin. Amin!..  Çalışmalarında başarılar diliyorum abi.

Damla Akan

Hocam çok teşekkür ederim ellerinize ağzına sağlık verilen bir eğitim bu derece verimli olabilirdi. Basta bu programla ilgili en ufak bilgim dahi yokken eğitim setlerinizle fazla uygulama yaparak olaganüstü bilgiye sahip oldum,  sizin sayenizde, iyi ki siz ve ekibinizle karşılaşmışım…

Funda Gürbüz

Başlangıçta seti almaya karar verdiğimde fazlasıyla şüphelerim vardı. Acaba gerçekten işe yarar bir içeriği var mı diye. Fakat aldıktan ve izlemeye başladıktan sonra gördüm ki bir kursa gittiğinizde beklediklerinizin hatta fazlası bu sette var. Böyle bir set hazırlayıp gerçekten makul fiyata bizim hizmetimize sunduğunuz için teşekkür ederim Bülent Hocam Allah razı olsun. Bu arada hergün sesinizi duymaya da alışmıştık aslında eğitim sürecinde :)) Tekrar teşekkürler 🙂

Anıl Göktaş

Herkes haklı olarak Bülent Hoca’nın emeğinden övgüyle bahsediyor ama ben eleştireceğim : dersler bu kadar akıcı ve açıklamalı anlatılmaz ki!…öğrenemem diyen varsa mutlaka bu setin hiç bilmediği bir parçasını alıp kendini denesin derim.bu işten para kazanılır mı kazanılmaz mı bilmiyorum ama evinizde oturup hayalinizdeki herşeyi kendiniz dizayn edebilirsiniz.para olarak aldığın her kuruş ananın ak sütü gibi helal olsun Bülent Kalkan.sağlık ve başarı dileklerimle.

Eltac Qayibov

Herkese selam ben Azerbaycandan yaziyorum konuya direk giricem Bulent hocama ne kadar dua etdiyimi Allah biliyor ben sozlere dokemem icimdekileri ama bu setler sayesinde simdi buyuk bir holdingde dizayn ofiste yuksek gorevde ve iyi maasla calisyorum.hayatim deyisti diye bilirim Allah razi olsun baskada bisey demiyorum

Caner Gönülalan

Her bakış bir yön, her yön bir yoldur insan için.Yollar için şarkılar söylenmiş,türküler yakılmıştır. İnsanın hikayesi aslında yolun hikayesidir. Her doğanla birlikte Adem’in hikayesi yeniden başlar.Yine yoldan devam edeyim :), Kimi insanlar yolları deniz yapar, yollar dalga dalga olup üstünüze gelir, pes edersiniz yolun başında. Kimi insanlar ise denizleri yol eder.Bülent Hoca’nın derslerini izlediğiniz vakit, denizlerin size geçit veren yol olduğunu göreceksiniz.Usta bir klavuz diyorum 3ds max anlatımında. İnsanların kişiliklerini sesinden tanıyacak kadar hayatın uzmanlaştırdığı insanlardan olduğumuz için şunu rahatlıkla söylüyorum : Maxi, adam gibi bir adamdan öğreneceksiniz. Emin olabilirsiniz..Yol ile başladık yol ile bitireyim, En uzun yoldur, insanın içi demiş şair 🙂 hadi kendinizi , yeteneklerinizi keşfedin..

Özgür Kürtüloğlu

bülent hocam saygılar,
ne kadar övgüyle bahsetsek azdır bu eğitim setiniz hakkında. şimdi ışıklandırma eğitimi ile öğrenmeye devam ediyorum. tabi kaplama eğitimi de gerekiyordu arada o eğitim dvdsine de kaçamak yaptım açıkçası, kaçamak yaparak öğrenilir mi eğer anlatan sizseniz hocam evet hani yapmak istediğimin aciliyetine göre:) vermiş olduğunuz bu fırsat kaçırılmayacak cinsten… insanoğlu yetinir mi? yetinmez elbette 🙂 yeni eğitim setlerinizi de merakla beklemekteyim karakter modelleme olsun, animasyon olsun, iç dış mimari modelleme olsun, kamera ve illüminasyon olsun, ha bi de after effect ile ilgili eğitim setlerinizi büyük bir heyecanla beklediğimi belirtmek isterim. çalışmalarınızda başarılar dileyerek en büyük takipçiniz olduğumu bilmenizi isterim.
saygılar hocam.

Ayşe Dinçer

3DS MAX Derslerini yeni izlemeye başladım ama başından kalkamıyorum. Hem kapsamlı hem de olayın özü anlatılmış. Hatta bazen aklıma takılanları bülent hoca o anda söylüyor:) Vray setinde küçücük gibi görünen bilgi için ‘bu bilgi verdiğiniz paraya bile değer demiştiniz sanırım’ bence kat kat fazlasını hak ediyor.
Her video sonunda dua ediyorum gerçekten..
Teşekkürü insan bir borç biliyor. Emeğinize Sağlık

Yavuz Sarıtaş

Öncelikle bildiğimi sanarak eğitim setini aldım. Farkettim ki dereyi geçmek için paçayı sıyırmak yeterliymiş. Gerçekten bildiğiniz tüm bilginizi hiç bir çıkar gözetmeden aktardığınız için samimi teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. Hobi amaçlı kullanıyordm 3dsmax i. Sanırım artık sektöre yönelebilirim. Tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim. Yeni hobileri birlikte edinmemiz dileği ile.

Emre Yıldız

bir program bu kadar güzel anlatılabilir ancak bülent hocaya çok teşekkür ediyorum aldığı parayı sonuna kadar helal ettiren bir adam allah razı olsun ve aldığı para da helal olsun …

Hakan Türker

Öncelikle çok doğru bir seçim yaptığım için kendimi tebrik ediyorum. 🙂 Bu set benim şimdiye kadar öğrendiğim max bilgilerini formatladı. Meğer ne yaptığımı bilmeden bişeyler yapmaya çalışıyormuşum. Bülent Bey Hocam, bir sistematik içersinde, konuya son derece vakıf olarak dersleri anlatıyor. Neyin neden yapılacağını öğretiyor. Adeta elimize haritayı veriyor.
Bülent Hocam.. Çok teşekkür ederim. Emeğine, diline sağlık. Daha başka derslerinizi hevesle bekliyoruz.

Hakkı Tahir Abacı

Eğitimleriniz gerçekten çok profesyonelce hazırlanmış, youtube’da tanıtım videolarınızı bitirdikten sonra düşünmeden satın aldım, her kuruşu sonuna kadar hak eden bir eser oluşturmuşsunuz.

Esin Kara

Satın alırken adresimi yanlış girdiğim için geciken kargo yüzünden canlı destekteki arkadaşlara bir hayli kızmıştım, buradan sorunumu çözmemde gösterdikleri sabır – sürat ve hassasiyet için çok teşekkür ediyorum, hata bende olmasına rağmen sorunuma son derece profesyonel yaklaşıldı ve ertesi gün paketimi teslim aldım. Eğitimleri şu anda çalışıyorum ve 10 üzerinden 15 verilecek müthiş bir eğitim hazırladığınız için size de teşekkür ediyorum Bülent bey.

Murat Sırdaş

Gerçekten bu işi öğrenmek isteyenler için kaçırılmayacak bir eğitim olduğuna karar verdim. Sonsuz teşekkür

Devran Halıcı

Çalıştığım ilk hafta inanılmaz ilerleme kaydettim, hocamın günde bir saat kuralını aşmamak için kendimi zor tutuyorum ama Bülent hocanın bildiği var diyerek kendime hakim oluyorum. Hocam büyüksünüz

Kadir Salih Toprak

Max’i 2 yıla yakındır kendi kendime öğrenmeye çalışıyordum, Bülent hocayı bilge adamdan duymuştum, eğitimlerini görür görmez aldım, çok faydasını görüyorum, Allah kendisinden razı olsun, bu fiyata bu eğitimi bizlere sağladığı için. düşünmeyin ALIN

Sadık Çavuşoğlu

Aldığım bir şeye bu güne kadar zahmet edip yorum yazmamıştım, bu ilk. Bülent hocanın buradan ellerini öpüyorum, kendisi sayesinde iş güç sahibi oldum, eğitimlerini nisan ayında almıştım bitirdiğim ay çalışmalarımı hocamın tavsiyesiyle bastırıp iş başvurularına başladım. Sonuç – ilk başvurduğum firmada çok iyi bir maaş ile işe başladım. Bazı insanların ağzı iyi laf yapar ama boş konuşur. Bülent hocamın konuştuğu her kelime altın değerinde benim için. Öğretmenliği bir sanat gibi yapıyor. Bu setleri öğrenmek isteyen herkes düşünmeden alıp çalışmaya hemen başlasın.

( isimsiz iç mimar )

Sınıfımdaki ukalalar dalga geçmesin diye isim vermedim 🙂 Umarım bu yorumumu yayınlarsınız. İç mimarlık öğrencisiyim, bu setleri tesadüfen görüp satın almıştım. bir iki hafta el bile sürmedim. Bir gün can sıkıntısından açıp çalışmaya başladım ve haftalarca bırakamadım. Bülent hoca şu an okuduğum okuldaki tüm hocalara on basacak kalitede bir hoca. Öğrenciyi görmüyor ama sanki benimle konuşuyor, bir dakika bile sıkılmadım dersem yeridir. Keşke tüm hocalar bu kadar akıllıca taktikler ile öğrencilere yaklaşsa. Şu an istediğim her sahneyi modelleyebiliyorum ve okulda güzel para kazanacağıma eminim. Final zamanı kapı kapı proje çizdirmeye gezecek tüm sınıf arkadaşlarımın projelerini çizip afiyetle paralarını yiyeceğim :))) Yaşasın kötülük !

Ferhat Şahin

Abartısız 10 üzerinden 10 verilecek bir eğitim paketi. Konulara ayrı ayrı sınıflandırılıp öğrencinin kafasına çok daha rahat girmesi sağlanmış. Özellikle ışık ve Kaplama konuları son derece özenli ve detaylı anlatılmış. Set boyunca saat dolsun diye oyalama asla yok. Her dakikası karşı tarafı eğitmek üzere sizi bilgi bombardımanına tutuyor. Kesinlikle kütüphanenize – arşivinize alın bu eğitimleri. Bir gün mutlaka lazım olacağına garanti veririm. Teşekkür ederim.

(Furniture Designer)

Ankara-Sitelerde bir firmada tasarımcı olarak çalışıyorum, uzun zamandır mobilya modelleme üzerine eğitim çıkmasını bekliyordum, Bu siteyi googledan görerek girdim, mobilya üzerine eğitim çıkarmı diye ümit ederek sormak için mail gönderdim. Birkaç dakika sonra Bülent hocam sağolsun bana cevap yazmış, telefonumu istedi aradı beni, inanın tam yarım saat konuştuk neredeyse, bana olayı öyle güzel anlattı ki tereddütsüz setleri aldım. Bana söylediği gibi – mobilya modelleme diye bir olay olmadığı – olayın özünü iyi kavrarsam istediğim herşeyi rahatlıkla modelleyebileceğim tamamen dediği gibi oldu. Kursta bize birçok şey yalan yanlış öğretilmiş bunun farkına vardım. Şimdi klasik veya batı istediğim her mobilyayı gözüm kapalı yapabiliyorum ve oldukçada hızlandım. Neyse uzatmayım fazla, bu setleri herkeze tavsiye edeirm, pişman olmayacağınıza inanın.

Gaye Erdemli

Eğitim – Hoca – Teknik destek hepsine beş yıldız.

Şahin Zeybek

Ben ilk çıktığında baya yüksek fiyata aldım setleri ama helal hoş olsun. Bu fiyata bu setleri kaçırmayın, kurslara bi ton para bayılıp sertifika peşinden koşacağınıza bu setleri alıp sanatı erbabından öğrenin.

Kerim Tuncer

Hocam ağzınıza, emeğinize, yüreğinize sağlık, sizin adınızı nerede neyin üstünde görsem düşünmeden alırım 🙂

Leyla Özdemir

Ofisimizdeki çalışanlar için bu setlerden aldık ve işimizin kalitesi yükseldi, stajyer olarak çalışan çocuklar bile tasarımcı oluverdiler, hocamızın emeklerine sağlık bizi büyük dertlerden kurtardı. Almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.

Halit Onur Sungur

Bu setleri bana kız arkadaşım doğum günü hediyesi olarak almıştı, benim işimle en ufak bir ilgisi olmadığı halde alınabilecek en iyi eğitimi bulmuş. Bugüne kadar aldığım en faydalı hediye oldu benim için, the akademi eğitimleri gerçekten hakkını veriyor, Bülent hocanın tecrübelerini bu kadar cömertçe ve güzel aktarması sayesinde bir ayda müthiş bilgiler öğrendim. Teşekkür ediyorum

Gülbahar Demirci

Bu güne kadar 3 değişik siteden eğitim seti satın aldım ve hiç birisinin yarısına kadar gelemedim, eğitim setinin saati çok olsun ve satsın diye boş konuşmalarla onlarca saat aynı şeyi tekrarlayarak insanı bunalıma sokmaktan ve uykusunu getirmekten başka bir işe yaramadıklarını gördüm. Bu siteye ilk rastladığımda aynı şey başıma gelecek diye düşündüm ama sonra blog yazılarından ve youtube tanıtım videolarından Bülent hoca’da bir fark olduğunu anladım. Setleri alalı 4 hafta oldu ve neredeyse bitirdim, Bülent hoca o kadar samimi bir anlatım hazırlamış ki bugüne kadar rastladığım eğitimlerin hiç birisi ile kıyaslanamaz bile. Allah razı olsun

Fırat Seyman

Gerçekten emeği alkışlanacak bir çalışma ortaya koymuşsunuz. Okuldan mezun olduktan sonra bir kursta Max eğitimi almıştım. Kursa verdiğim onca paraya ve zamana pişman oldum gerçekten. Keşke Bülent Hoca gibi bir hoca olsaymış kursumda, ağzından çıkan her kelime size mesleğinizi ve bu programı sevdirecek emin olun. Bülent hoca hem bu programın hem de öğretmenin ustası olmuş. Verdiğim her kuruşa değdi, Bu sitede ilerde çıkacak tüm eğitimleri gözüm kapalı almaya hazırım. 

Kadir Menteş – İç Mimar

Aslında olayın tamamen sizde bittiğinin farkında olmalısınız. İnternet’i gayet verimli kullanan bir kullanıcıyım. Hemen hemen öğrenmek istediğim her konuda bilgiye 5 dakikada ulaşabilirim.  Son altı aydır işim gereği Max kullanmayı öğrenmek için Youtube ve diğer sitelerdeki videolardan ve ingilizce sitelerden bulduğum eğitimlerle kendimi baya bir ilerletmiştim. Bir gün Bülent Kalkan’ın Youtube’da yayınladığı max eğitim videolarına rastladım. Sabahtan akşama kadar hemen hemen tüm videoları izledim, ve sonrasında theakademi.com sitesinden setleri satın alarak çalışmaya başladım.  Eğitimleri çalıştıkça aslında oradan buradan öğrendiğimi sandığım bir çok konuda aslında yalan yanlış bilgilerle vakit kaybettiğimi anladım. Bülent hoca size zeka ve pratikliği harmanlayarak 3d max’i kullanırken azap çekmek yerine eğlenmeyi öğretiyor. İnanın 6 aydır yaptığım tüm çalışmaların toplamından fazlasını Bülent hocanın bu eğitimlerini çalıştıktan sonra 2 haftada yapabildim. Bu yorumu tamamen Bülent hocaya bir teşekkür olarak yazmak istedim. Kendisine çok teşekkür ederim.     

Görkem Şın
Bülent hocaya bu videoları hazırladığı için ne kadar teşekkür edilse yetersiz gelir diye düşünüyorum. Videoları izlerken, sanki sürükleyici bir kitap okuyormuşum gibi bir sonra ki partta ne öğretecek acaba diye merakla bekliyorum. Ayrıca bu kadar donanımlı bir hocanın uğraşıp yeni başlayanlar ve kendini ilerletmek isteyen arkadaşlar için böyle bir çaba vermeside ayrı bir incelik. Bülent Hocanın eğitim setlerini almadan önce, başka bir kurumdan eğitim seti almıştım inanır mısınız, bırakın dersi adam akıllı anlatmayı neredeyse çoğu komut telaffuzları dahi yanlıştı. Videoları izlerken sanki Bülent hoca ile sınıftaymışsınız ama siz farklı bir yöne baktığınız için göremiyormuşsunuz hissiyle karşılaşacaksınız. yada netten eğitim alıyormuşsunuz da Bülent Hoca başka bir pcden dersi anlatıyormuş gibi zevkli geçecek dersleriniz. Kısacası bana göre piyasada bulabileceğiniz ve size bir çok şey katabilecek en güzel türkçe kaynaklı ders videolarını edinmiş olacaksınız.

Kemal Ergül

Muthis bir anlatim var setlerde. O kadar nette tutorial izledim bu sekilde sade ve kalici anlatim görmedim. Genelde egitim setleri garip anlatirlar ama hocamin anlatimi müthiş. Sanki video da benimle muhabbet ederek anlatan birisi var bence bu hocamizin profesyonelliginden dogan bir olay. Çoğu tanitim videolarinda kısa yollar es geciliyor. Bu setlerde oyle değil isin temeline inerek anlatilan bir egitim var. Ozellikle modellemede kisa yollar cok kullanildigi icin hocam sagolsun hic birini es gecmiyor. Emeginizin hakki bence parayla olculmez ama boyle bir seti bu fiyata satttiginiz icin size teşekkür ederim. Cevremdekilere sizin setinizi tavsiye ediyorum. Simdiye kadar sacma sapan setler ile vakit kaybetmişiz. Bunu bu seti izleyen anlar ne demek istedigimi. Tesekkur ederim.

Muammer Emir

Sevgili bülent bey,mimari görselleştirmeyle ilgili setinizi aldım inceledim. 62 yaşında bir mimarım ama siz benim hocamsınız. Diğer dvd”leriniz gibi bu da harika olmuş. Beklediğimin üstünde metodlarla karşılaştım. Hocam bu paraya bu iş yapılmaz. Dvd’lerin fiyatını daha yüksek tutun. Hakkınızı nasıl öder bu insanlar. Her yerde reklamınızı yapıyorum. Facebook”a birkaç yaptığım çalışmayı koydum, eş-dost “çağın mimar sinanı” demeye başladı, aslında aldığım bütün övgüler size ait. Mesleğimin bu döneminde bu program imdadıma yetişti.çok teşekkür ederim. Muammer Emir – Mimar

Ceren K.

Yaklaşık 2 aydır eğitim setinizi izliyorum ve yaptıklarıma inanamıyorum:) Anlatım şekliniz, ses tonunuz, verdiğiniz örnekler…..vs vs o kadar profosyonelce ki max’i öğrenmemek imkansız. Sayenizde önümüzdeki hafta kurumsal bir firmada tasarımcı olarak işe başlıyorum. Emeğinize sağlık…

A.D. Filiz

bence harika bir eğitim seti. 2 gündür videoları izliyorum çok akıcı anlatılmış insan sıkılmıyor. piyasadaki diğer eğitim programların da hangi seçeneğe tıkladıkları bile belli olmazken bu eğitim seti gerçekten de verdiğiniz paranın kat kat fazlasını karşılıyor. özenilerek hazırlanmış bir set. ürünü satışı gerçekleştikten sonra da müşteri ile iletişim kesilmiyor. her sorunuza cevap bulabiliyorsunuz.  bu eğitim setini hazırlayan herkese teşekkür ediyorum.

Barış Yavuz 

Verdiğinizin kat kat fazlasını alacağınız, hatta kendinizi borçlu hissetirecek bir set. Ne ile ilgilenirsek, hangi alana yönelirsek yönelelim teorik bir alt yapıya sahip olmak zorundayız. İşte başarı/başarısızlık zaten bu eşikten sonra ortaya çıkıyor, bütün kopmalar bu aşamada gerçekleşiyor. Teorik bilgilerin sıkıcı olduğu bir gerçek ancak, 3d Studio Max’e giriş niteliğinde olan bu eğitim setinde Bülent Hoca teorik bilgileri kavranabilir pratik örneklerle izah edip, hem uygulama yaptırıp elimizi max’e alıştırıyor, hem de max’in çalışma mantığını, matematiksel yönünü ve dolayısıyla teorisini bize hissetirmeden kavratmış oluyor. Günde bir kaç saat ayırıp 1 hafta gibi bir sürede eğitimi bitirip, önemli noktaları not alıp tekrar gözden geçirirseniz modellemede ciddi bir yol alınmış olduğunun görmenin keyfini çıkarırsınız.

Mehmet Sarıçam 

Öncelikle bu eğitim setini hazırlayan ekibe teşekkür ederim. 4 al 2 öde kampanyasından faydalanarak seti aldım. neredeyse tüm setin tüm bölümlerini ara ara kontrol ettim. Bülent hocamızın anlatımı akışkan ve anlaşılır. Bundan da öğrenememek imkansız. çalışmaya başladım. Tavsiye ederim, eğer bu işi öğrenecekseniz bir numara eğitim.

Bahri Altay

İddaa ediyorum hiç bir altyapısı olmayan birisi, bu set ile 3ds Max’i çok iyi bir şekilde öğrenebilir ve diğer setlerle uzmanlaşmak istedikleri alanda ilerleyebilirler.4 al 2 öde kampanyasının şanslı ilk alıcısı olarak bu kampanyayı kaçırmayın derim.Çok eğitim seti alıp bir iki ders sonunda braktığım oldu, tecrübesiz yada tamamen ticari amaçla hazırlanan eğitim setlerinin hiçbir faydası olmadığı gibi sizi kullanmak istediğiniz programdan da birkaç adım uzaklaştırıyor. Kurslara gitmek ayrı eziyet , dersi kaçırdım, çok gürültü oldu , hocam tekrar anlatırmızınız gibi bir sürü rahatsız edici unsur var.Kısacası arkadaşlar bu seti alın ne demek istediğimi anlıycaksınız.The Akademi ekibine BÜLENT Hocam’a çok teşekkür ederim.

Nilgün Akyüz

Geçen sene Ankarada Bilge Adamda Bülent hocanın kursuna katılmıştım misafir olarak. Arkadaşım 4000 TL ödemişti kursa, burada eğitimi görünce hemen aldım, kurstan hiç farkı yok, hatta araya giren olmadığı için çok daha akıcı ve anlaşılır buldum. Teşekkür ederim

Mehmet Akkök

Eğitim çok akıcı, çalışırken hiç sıkmıyor, kurslarda bulamadığım canlılığı buldum bu eğitimde. Herkese tavsiye ederim.

Halil Ezgin

ben çok faydalı buldum, görüntü ve ses çok profesyonel hazırlanmış, daha önce aldığım setlerde dışarıdan ambulans sesi dinlemiştim, Eğtimin güncel versiyonda anlatılmasıda çok iyi olmuş.

Zeynep Koçak

Bülent hocama çok teşekkür ediyorum, 1 ay önce almıştım bu DVDyi ve şu anda Ankarada çok iyi bir firmaya tasarım asistanı olarak işe başladım. aklı olan ve bu konu ile uğraşan herkes bu seti alsın bence

Mustafa Babür

tavsiye ederim, 2 haftada bitirdim, şu anda max ile salon modelleyebiliyorum. bu kadar güzel anlatılır bir ders.

Dilek Umut

bence bu eğitimin kurstan farkı – kursta hiçbirşey öğrenmeyip sertifika alıyorsun, bu eğitimi çalışınca ise gerçekten işi öğreniyorsun. Evde bir dolu sertifikam var ama işe başvururken korkuyordum, çünkü gerçekten hiç birşey yapamıyordum. Bu seti çalışınca kursta hiçbirşey öğrenmediğimi ve dolandırıldığımı net olarak anladım. Tecrübesiz hocalar yalan yanlış bilgiler verip elimize üstün başarı sertifikasını tutuşturup göndermişler bizi eve. Bülent Hocam Allah sizden razı olsun, bu fiyata bu eğitimi almayı iki kere düşünmedim bile. Daha sonra çıkaracağınız tüm eğitimleri kesinlikle alacağım.

Barış Yavuz – ( Kaplama)

3D Max’i tanımaya çabalama evrelerinde gözümü pek de korkutmuyordu kaplama. ‘Bir kaç kısayolla halledilliyordur herhalde’ diye düşünüyordum. Ancak öylesine derin bir konuymuş ki bu set aracılığı ile profesyonel destek almış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Kaplamanın, modellemelerdeki ‘gerçekçilik’ için belki de en kilit aşama olduğunu gördüm. Aldığım notlar, ve yaptığım uygulamalarla artık bu işin altından kalkabiliyorum. Bülent Hoca’nın detaycı ve bir o kadar da akıcı tarzını bu önemli konu hakkındaki set ile deneyimlemelisiniz. Söylemeden geçemeyeceğim, HDRI gibi belki de bu setle direkt olarak bağdaştıramayacağınız bir konunun bile Bülent Hoca tarafından derinlemesine anlatılması hem etkileyici
hem de The Akademinin güncelliğe verdiği önemi temsil ediyor.

Mehmet Kubilay Gören
eğitim setini daha almadım ama sadece siteye eğitim dvd sinde bulunan örnek videoyu izledim bülent hocamızın anlatımı ve ses tonu çok iyi en kısa zamanda bu seti alıcam

Metin Kulda
bir projemde takıldığımda Bülent hocamı telefonla aradığımda tam bir saat bana yardımcı oldu, hayatımda tanıdığım en yardımsever öğretmen diyebilirim. eğitimleri on numara, ben aldığıma hiç pişman olmadım, sizde olmazsınnız hiç merak etmeyin

Zeynep Koçak
kaplama konusunda hiçbir sıkıntım kalmadı, merak ettiğim ne varsa bu eğitimde buldum teşekkürler

Adem D.
eğitimi alırken tereddüt etmiştim ama elime geçipte yarım saat dinleyince içim rahatladı, çok çok kaliteli bir eğitim, bülent hoca bildiğini sakınmayan bir hoca, ve dersi sıkıcılıktan kurtarmak için süper doğal anlatmış, sanki yanında oturup
dinliyorsunuz.

Barış Yavuz – 3 ( Vray )
Ufuk açıcı bir set. Işığa ait geniş bir teorik ve pratik donanıma sahip olmak için değerlendirilmesi gerekir. Vray ışıklarından Standard ışıklara kadar detaylı anlatımlar mevcut. Ayrıca iç mekan, dış mekan aydınlatma gibi konular da uygulamalı örneklerle süslenmiş. IES hakkında dahi geniş bilgilere ulaşabileceğiniz eşsiz bir döküman.

Bahri Altay ( Işık )
Arkadaşlar bir fotoğrafçı olarak ışık konusunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum ve kesinlikle bu sette çok başarılı herkese tavsiye ederim.Işığı iyi kullanmayı öğrendiğiniz taktirde farkınız olacağından emin olabilirsiniz.Eğitim setlerinin belli konular üzerine ayrılmasıda konuya hakim olmanızı ve uzmanlık alanınızı seçmenizi kolaylaştırıyor.Bülent hocam ve ekibine tekrar teşekkürler.

Sedat Dicle
Hocamı ve ekibini tebrik ediyorum, kendisinden geçen yıl ders almıştım ve o tarihte bu eğitimleri hazırlıyorlardı, o zamndan beridir sabırsızlıkla bekliyordum, beklediğime kesinlikle değdi, ilgilenen herkese tavsiye ediyorum

Evren U.
Maxte ışıklandırmanın bu kadar detaylı olduğunu kesinlikle bilmiyordum, bu işi ilk öğrendiğim kursta iki tane ışık anlatmışlardı veben hep onları kullanıyordum, hocam süpersiniz.

Eda Gümüş
tavsiye ediyorum, 4 set almıştım 2 günde elime ulaştı, 1 ayda hepsini bitirdim, ve maxte camiler modelleyebiliyorum, hayal gibi

Filiz Ekinci
Adıyamanda bu konuda eğitim alabileceğim bir kurs yoktu ve tek çare olarak eğitim dvdsi almaya karar verdim, başkalarınınkini bilmem ama ben bunu iyiki almışım diyorum, kursa gitmiş gibi öğretiyor.

Barış Yavuz ( Vray )
Vray’in tüm inceliklerini öğrenebileceğiniz bir set. Tek yapmanız gereken, dersleri dinledikten sonra notlarınızı alıp Bülent Hoca’nın derinlemesine izah ettiği V-Ray özelliklerini, basit sahnelerde farklı farklı ayarlarla kombine edip deneyler yapmanız. Ayrıca ‘Render Farm’ gibi bir konunun derinlemesine anlatılması çok hoş. Küçük düşünmeniz için fırsat bırakmıyor Bülent Hoca. Değindiği konular ve gösterdiği yollar ile motive olup hedeflerinizi yukarılara çekebilirsiniz.

Barış Aras
gayet ilgili alakalı bir ekip.tereddüte gerek yok daha kaliteli ders bulamazsınız üstelikte bu fiyatlara.

Fatih Fırat
Hocam bu sitenizi bir arkadaşım bulmuştu beni arayıp söylemişti, 4 set aldım, o arkadaşımı yemeğe çıkarıcam, bana burayı tavsiye ettiği için, iyiki almışım, canavar gibi öğretiyor, tabi iş biraz bizde bitiyor, çalışmadan ekmek yok 🙂

Eda Gümüş
bu seti çalışıp ilk aldığım renderi görünce havalara uçtum, acaip mutluyum, harika bir set, render almak kabus gibiydi, şimdi benim için eğlenceli bile diyebilirim

C.Yasin Türkan

Bülent bey tekrar merhaba,

Bu setleri almakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi videoları izleyince daha iyi anladım. Video derslerini çalışınca insan zaten kendisini alamıyor, çalışmaya doyamıyor. İkincisi dersler, sohbet havasında geçtiği, için hakikaten çok keyifli oluyor.
Dediğiniz gibi diğer video eğitimleri gibi rutin değil, hakikaten çok zevkli bir eğitim anlayışı içinde anlatılmış.
Bu derslerle bir kere 3D Max öğrenebilecek miyim diye bir kaygı oluşmuyor, aksine anlatılan her şey hafızada yer ediyor.
Başarılarınızın devamını diliyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Özgür K.

sayın hocam, eğitim setinizi aldım ve hemen eğitimlere başladım. eğitim setiniz yeni başlayanlar için mükemmel bir kaynak. verdiğimiz paranın çok daha fazlasını hakediyorsunuz. hakkınızı helal edin derim kendi adıma. bir çok video izledim. bu ve başka konularda hiç bu kadar anlaşılır bir dil kullanana rastlamadım. hani derler ya herkes öğretmen olabilir ama bu onun öğretebildiği anlama gelmez!.. umarım bu fırsattan herkes faydalanır…saygılarımla.

Mehmet Kubilay

içinde şüphesi olan arkadaşlar o içinizdeki şüpheyi atın bülent kalkan hocamızın bu eğitim dvd lerini aldığınız zaman ufkunuz açılacak tamamiyle merak etmeyin yani eğitim setini alıcamda yararlı olurmu acaba diye bir şüpheniz olmasın sakın bende bueğitim dvd lerini aldım çok yararlı oldu gerçekten dvd leri alıcak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun maxxx uzmanı olmaya hazır olun .

Kadir Orkut Şahin

Bülent hocam daha önce ögrettiginiz bütün herseyi Egitim setlerinizden ilk defa ögreniyormus gibi zevkle tekrar ediyorum. Cok basarılı bi set hazırlamışsınız ve sizden beklenende buydu. Teşekkür ederiz.