Sık sorulan sorular

Alacağınız Eğitim için karar vermeden önce aklınıza takılabileceğini düşündüğümüz bir çok sorunun cevabını bu sayfamızda cevapladık. Daha fazla sorunuz için lütfen iletişim sayfamızdaki form ile bize ulaşınız.

Yeni başlayacağım.. Ne tavsiye edersiniz?

3ds Max’e yeni başlayacaksanız hocamızın blog bölümümüzde sizler için yazdığı ve merak ettiğiniz hemen her sorunun cevabını bulabileceğiniz “3ds Max’e Başlama Rehberi” isimli makalesini mutlaka sonuna kadar okuyunuz. Şu video’yu da izleyebilirsiniz Ayrıca karar vermenize yardımcı olması için eğitimlerimizden faydalanmış dostlarımızın yorumlarına da lütfen göz atınız. ( Link )

3ds Max'in hangi versiyonunu yüklemeliyim ?

3ds Max 2008 versiyonundan, yeni yayınlanan en son sürümü olan 2018 versiyonuna kadar arayüzünde ekstrem bir değişikliğe gitmemiştir. Sürümler arasında çok büyük farklar yoktur. Bu sebeple eğitimlerimizde anlatılan uygulamaları 2008 – 2018 aralığında tüm versiyonlarda rahatlıkla çalışabilirsiniz. 3ds Max’in 3 yıl süreli eğitim sürümünü http://www.autodesk.com/ sitesine üye olarak ücretsiz olarak indirip evinizde veya ofisinizde yasal olarak 3 yıl boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz.

İnternetten indirmek dışında başka yollarla alamaz mıyım?

Tabi ki alabilirsiniz. Setlerimizde gönderim 2014 yılından beri online olarak yapılıyor. Ancak bu konuda imkanı olmayan, internet sıkıntısı yaşayan arkadaşlarımıza eğitimleri Flash Disk veya Hard Disk içerisine yükleme yaparak gönderiyoruz. Bu konuda bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

3ds Max öğrenmek için nasıl bir bilgisayar gerekli ?

3ds Max’i çalıştırabilmek için standart özelliklerde bir bilgisayar ( Dizüstü veya Masaüstü ) yeterlidir. Ekstradan herhangi pahalı bir özel donanım ( Mouse, Klavye, Ekran kartı ) almanız gerekmez. Ancak opsiyonel olarak bütçenize göre seçebileceğiniz yüksek performanslı donanımları zevkinize göre satın alabilirsiniz. Bizim öğrencilerimize en önemli tavsiyemiz 3ds Max kullanırken performansın düşmemesi için arka planda çalışan programların kapatılmasıdır. ( Virüs tarayıcıları, İnternet Tarayıcısı ve benzeri ) Eğitimlerimiz içeriğinde bu konularda da çok değerli bilgiler anlatılmaktadır.

Kart ile Ödeme

Sitenizdeki Kredi Kartı ile ödeme sistemi güvenli midir ?
– Sitemizde Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinin ( Teknosa, markafoni, tatilsepeti, zizigo.com ) tercih ettiği PayU Sanal Pos güvenli ödeme altyapısını kullanıyoruz. Yüksek güvenlikli SSL (Secure Sockets Layer) ödeme sayfamızda, alışveriş esnasında, müşterilerimizin girmiş olduğu hassas verilerin ödemeyi tahsil edecek kuruluşun sunucularına şifrelenerek güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir protokol kullanılır.

Kredi kartına taksit seçenekleri var mıdır ?
– Ödeme sayfamızda Anlaşmalı bulunduğumuz Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum ve Paraf kartlarınıza 9 taksite kadar seçeneklerimizle alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartı kullanmıyorum, nasıl ödeme yapabilirim ?
–  Banka havalesi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca normal banka kartınız ile de kredi kartı kullanır gibi ödemenizi sitemiz üzerinden tek çekim olarak yapabilirsiniz. Flash disk içerisinde gönderimi yapılan bazı ürünlerimizde “kapıda ödeme” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Kopya engelleme

Eğitimlerimiz 128 bit şifreleme teknolojisi ile şifrelenmiş olarak size ulaşır. Eğitimi Bilgisayarınızda çalıştırdığınızda kullandığınız bilgisayarınızın kimlik numarasının görüntülendiği açıklayıcı bir ekran görüntülenir. Bu kimlik numarasını ve kullanıcı bilgilerinizi sitemizin üst menüsünde göreceğiniz “lisans” linkine tıklayarak gireceğiniz sayfamızdaki forma girdikten sonra size özel üretilen Lisans Anahtarınız tarafınıza gönderilir. Bu lisans kodu sadece işlemin yapıldığı bilgisayar içindir. Eğitimlerimizi Ev ve Ofisinizde sorunsuz izleyebilmek için bu işlemi 2 adet bilgisayarda tekrarlayabilir ve 2 adet Lisans kodu alabilirsiniz. Aynı anda 2 bilgisayarınızda da eğitimlerimizi çalışabilirsiniz. Lisans aldığınız bilgisayarı değiştirme veya formatlama gibi durumlarda sitemiz lisans sayfasından tekrar lisans alabilirsiniz. Eski lisansınız durdurulup yeni lisansınız kısa süre içinde tarafınıza gönderilecektir.

Setleriniz neden uygun fiyatlı?

The Akademi olarak diğer firmaların yaptığı gibi büyük paralara ilanlar ve reklamlar vermek yerine eğitimlerimizi uygun fiyatlı tutmak bizim ve müşteri – öğrencilerimiz için çok daha akıllıca bir fikirdir. Plastik kullanmadığımız, Gönderimlerimizi tamamen dijital yöntemlerle yaptığımız için ve en önemlisi tüm setlerimiz kendi eserlerimiz olduğu için set fiyatlarımız oldukça makuldür. Tüm eğitimlerimiz, piyasadaki bulabileceğiniz setler ile içerik ve fiyat orantısı gözetilerek kıyas yapıldığında çok daha uygundur ve her zaman öyle olacaktır.

Setleri indirmek uğraştırıcı mıdır ?

Açıkçası böyle bir endişe duymanıza hiç gerek yok 🙂 The Akademi olarak eğitimlerimizi sizlere jet hızında online olarak ulaştırmak için çok ciddi profesyonel bir altyapı kullanıyoruz.
Sitemizden bir eğitim seti satın alarak ödemenizi yaptıktan hemen sonra sadece sizin için özel olarak hazırlanacak olan indirme linkleriniz belirttiğiniz mail adresinize en geç 15 dakika içerisinde gönderilir.
Linklerinizden setlerinizi tek tıklama ile indirmeye hemen başlayabilirsiniz. Tüm satın aldığınız setleri aynı gün indirmek gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Tarafınıza gönderilecek linklere 1 yıl boyunca dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İndirdiğiniz dersleri dilerseniz DVD’lere yazdırabilirsiniz. Dilerseniz de taşınabilir her türlü medyaya ( Flashdisc veya hard disk ) kopyalayarak evde ve ofiste eğitiminizi sürdürebilirsiniz.  Her iki bilgisayarınızda eğitimleri açabilmek için aynı anda 2 lisans alma hakkınız bulunmaktadır. Herhangi bir bilgisayarınızı değiştirmek gibi bir durumda sitemizden yeni lisans alabilirsiniz. Bu durumda kullanmadığınız lisansınız pasifleştirilerek yenisi gönderilecektir.

Temel Eğitim setimizin ilk dersini şu linkten (  http://d.pr/f/T9Tw  ) indirerek indirme hızınızı test edebilirsiniz.

3ds Max programını yanında gönderiyor musunuz ?

3ds Max Kendi ürünümüz olmadığı için yasalara aykırı böyle bir hizmetimiz yoktur. 3ds Max programını www.autodesk.com adresinden üyelik oluşturarak veya yine students.autodesk.com adresinden ücretsiz üyelik yoluyla tüm Autodesk yazılımlarını öğrenme süreciniz boyunca tüm özellikleri ile kullanabileceğiniz şekilde indirebilirsiniz. Eğitimlerinizin içeriğinde hocalarımız bu konular hakkında aydınlatıcı bilgiler vermektedir.

Sipariş veremedim!

Sitemiz bir çok e-ticaret sitesinden farklı olarak kullanıcı dostu bir arayüze sahip olarak tasarlanmıştır. Sayfalarımızda dikkatinizi dağıtacak yanıp sönen banner’lar, reklam pencereleri vb. hiç bir öğe bulunmamaktadır. Sipariş vermek 4 basit adımdan oluşmaktadır.

Satın almak istediğiniz eğitimlerimizi :
– Detaylarının anlatıldığı sayfasındaki “sepete ekle” tuşu ile sepetinize ekleyin,
– Açılan sayfada “Siparişi ver” tuşuna tıklayın,
– Açılan sayfaya belirtilen bilgileri girin ( adres, tel, e-posta ) ve ödeme tercihinizi belirleyip “Siparişi Onayla” tuşuna basın.
– Kart ile ödeme seçtiyseniz güvenli SSL sayfamızdan kredi kartınız ile ödemenizi yapın.. Hepsi bu kadar.

Youtube'da Bülent hocanın eğitimleri var ? Bu dersler hangi set ?

Youtube’da gördüğünüz 20 adet ders videosu resmi olarak bizim tarafımızdan yayınlanmış, resmi youtube sayfamız olan “TheAkademi Channel” da tanıtım amaçlı yayınlanmakta olan derslerimizdir. Bülent hocamızın tanıtım amaçlı kaydettiği bu eğitimler, dersleri satın almadan önce karar vermenize yardımcı olması için yayınlanmaktadır. Satışta olan eğitimlerimiz, bu tanıtım videolarındaki anlatımlardan çok daha fazla konu ve detaylı anlatım içermektedir.

Öğrenebilecek miyim ?

Bu soruya hocamızın verdiği yanıtın olduğu blog yazısını okuyunuz.

İnternette birçok eğitim DVD'si satılan site var. Farkınız nedir ?

Herkes bir konuda uzman olabilir ancak bildiğini öğretebilmek için uzun yıllar tecrübe kazanılması gerekmektedir. Piyasada bulabileceğiniz eğitimlerin birçoğunu anlatan kişiler uzman seviyesinde bilgiye sahip olmakla beraber eğitmenlik tecrübesine sahip olmayan,  herhangi bir kurumda daha önce öğrencilere ders anlatmamış insanlardır.  The Akademi setleri ile hem piyasa deneyimine sahip, hem de uzun yıllar konusunda eğitimcilik yapmış profesyonellerden ders alırsınız. Eğitimcilerimiz yıllar içinde binlerce kişiye bu mesleği öğretmiş ve hala öğreten kişilerdir. Bir kursa yazılacağınız veya bir eğitim seti satın alacağınız zaman eğitmenin yaşını, kaç yıllık deneyim sahibi olduğunu, piyasada çalıştığı kurumları sorunuz. Eğer doyurucu cevaplar alamazsanız ve profesyonel bir eğitime çok uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz sizi tekrar aramıza bekleriz.

Eğitim Seti ile daha önce hiç çalışmadım, verimli bir yöntem midir ?

Eğitim setlerimiz özel ders tadındadır. Uzman eğitici evinizdedir. Anlatımlar son derece itinalıdır. Videoları istediğiniz kadar geri alarak defalarca dinleme ve istediğiniz aşamada durdurup öğrendiklerinizi uygulama imkanına sahip olursunuz. Tavsiyemiz, eğitimi ilk dinlemede notlar almanız, devamında öğrendiklerinizi bilgisayarda uygulayarak tekrar etmenizdir. 45 dakikalık periyodları aşmamanız konsantrasyonunuzu korumanız için gereklidir. 45 dakikalık çalışmadan sonra en az 15 dakikalık bir kahve – çay molası ya da kısa bir yürüyüş yaparak kendinizi dinlendirmeniz çok önemlidir.

Derslerin seviyesi nedir? Hiç kullanmayan bir insan anlayabilir mi?

Tüm eğitimlerimizin seviyesi konusu itibarı ile başlangıç seviyesinden başlar. Örnek : “3ds Max ile Kaplama” eğitimimizin ana konusu “kaplama” dır, ve bu konuya başlangıç seviyesinden giriş yapar. Bu eğitim setini çalışmak için Temel 3ds Max eğitimi almış olmanız gerekmektedir. Eserlerimizin hepsinin detay sayfasında seviyeleri belirtilmiştir.

Programı kendi başıma yükleyemedim. Kimden destek alabilirim ?

Aldığınız eğitim setlerimizde kullanacağınız programların yasal yollardan temin edilmesi ve yüklenmesi konusunda bilgiler verilmektedir.

Daha önce Online Alışveriş yapmadım.. Size nasıl güvenebilirim ?

Öncelikle bu tereddütü yaşamakta çok haklısınız. Ülkemizde işini dürüstçe yapanlar olduğu kadar kötü niyetli insanlar da oldukça fazla. Eğitimlerinin satışlarını online yapan bir eğitim kurumu olarak setlerimizi satın alan hemen herkesin az ya da çok bu şüpheleri yaşadığını biliyoruz. Şunu bilmenizi isteriz ki, biz sadece kendi bandrollü eserlerinin satışını yapan Kültür Bakanlığından bu alanda yetki sertifikalarına sahip resmi bir kurumuz. Alınması kolay olmayan bu sertifikalarımızın hakkını vermek ve ismimizi lekelememek için oldukça titiz çalışıyoruz. Yine de bizden, veya ilerde farklı sitelerden alışveriş yapmadan önce online alışveriş konusunda devletimizin vatandaşlarımıza sağladığı bazı kanuni hakları ve teknik güvenlik bilgilerini bilmenizde fayda görüyoruz :

– Alışveriş yaptığınız her sitede kart bilgilerinizi girerek ödeme yaptığınız sayfaya geçtiğinizde üst kısımda adres satırında “http://”  değil, “”https://” yazıyor olmalıdır. Eğer “http://” olarak görünüyorsa SSL ile şifrelenmiyor demektir ve bu kart bilgilerinizin korunmadığı anlamına gelir. Sitemizden ödeme yaptığınızda ödeme sayfamızın SSL teknolojisi ile güvenlik altına alındığını görebilirsiniz. ( SSL nedir : Video)
– Kredi kartınız ile ödeme yaparak aldığınız bir ürün, sitenin size taahhüt ettiği sürede elinize ulaşmaz ise bankanızı arayıp söz konusu harcamayı iptal ettirme hakkınız vardır. Aynı durum havale ile yapılan ödemelerde de geçerlidir.
– Satış yapan her web sitesinde bir “satış sözleşmesi” olması kanuni olarak zorunludur. Bu sözleşmede satışla ilgili tüm detayların yayınlanması mecburidir. (Sözleşmemiz ) Bu sözleşmeye aykırı her türlü konuda önce firma ile irtibata geçerek durumun düzeltilmesini talep ediniz, eğer sorununuz çözülmüyorsa ücretsiz olarak tüketici mahkeme heyeti’ne başvurunuz. ( Link )

Bu uyarılarımızı yaptıktan sonra alışverişlerinizde böyle tatsız durumlar yaşamamanızı dileriz.