Animasyon Sektöründe Kariyer Hedefleyenler İçin 

Animasyon Tasarımı Eğitim Paketi 

  • Toplam 18 Eğitim Seti – 142 Saat Türkçe anlatımlı Video Eğitim
  • Sıfırdan Animasyon Yapmayı Öğrenmek İsteyenler için 
  • En Güncel Kapsamlı Versiyonlar ( 3ds Max 2020 )
  • 3ds Max + Vray + Mudbox + Adobe Photoshop + After Effects  

Sıfırdan başlayarak Animasyon dünyasına hızlı adımlarla girmek isteyenler için hazırlandı. Animasyon projeleri geliştirmek sanıldığı kadar zor değildir ancak mimari tasarım süreçlerinden farklı olarak daha geniş zaman ve el emeği gerektirir. Animasyon şirketleri uzun zaman alacak projeleri hızlı tamamlayabilmek için ekipler oluşturarak yapılacak işleri parçalara bölme yöntemi ile verimli çalışabilirler. İzlediğiniz animasyon filmlerinde modeller, bu modellerin kaplamaları, sahnelerin ışık düzeni, karakterlerin hareketleri, ses- müzik ve projenin render işlemleri ayrı tasarımcılar tarafından planlı bir iş akışı dahilinde yapılır. ANİMASYON TASARIMI eğitim paketimizde bir animasyon oluşturabilmek için gereken tüm adımları sıfırdan ileri seviyeye kadar uygulamalar ile öğreneceksiniz. Gelişen teknoloji sayesinde bir diz üstü bilgisayarda bile harikalar yaratabildiğimiz günümüzde kendi animasyon projelerinizi hayata geçirebilmek veya ülkemizde veya yurt dışında sayısı her geçen gün artan animasyon tasarım şirketlerinde kendinize yer bulabilmek için tek yapmanız gereken düzenli bir çalışma programı ile paketimizi çalışmaya başlamak.

Birinci Set – 3ds Max 2020 ile Modelleme

Sıfırdan başlayarak Modelleme’nin tüm adımlarını öğreneceğiniz bu setimiz, günde ortalama 2 saat ayırarak düzenli bir çalışma programı ile yaklaşık 2 haftada tamamlayabileceğiniz 21 saat video (40 ders) içermektedir ve tüm eğitimlerimizin en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Bu eğitimi bitirdiğinizde sadece bir koltuk – bir sandalye, üstünde vazo olan bir sehpa değil, ihtiyacınız olabilecek her nesneyi ve sahneyi modelleyebilecek donanıma ulaşacak ve birkaç haftada detaylı 3d Modeller üretmeye başlayacaksınız.

İkinci Set – Material Düzenleme + Mudbox 

Eğitimimizin ikinci aşamasında modellediğimiz nesne ve sahnelerimizi metal – ahşap – plastik – taş – cam – deri ve kumaş gibi her çeşit renk ve desenlerde malzemeler ile kaplamayı öğreneceğiz. Eğitimimiz teknik detaylara boğulmadan en hızlı şekilde sıfırdan başlayarak en ileri seviye Unwrap ( paket açma ) tekniklerine kadar tüm süreçler eksiksiz anlatılmıştır.  Finalde, gerçekçi kaplamalar konusunda tüm dünyada profesyoneller tarafından kullanılan Autodesk Mudbox programını kullanarak bu programın gerçek ötesi Texture Painting ( Doku boyama ) özelliklerini kullanmayı öğrenerek mükemmel sonuçlara ulaşacağız.  3ds Max 2020 ve Mudbox 2019 versiyonları üzerinden anlatılmış olan bu setimiz yaklaşık bir haftada tamamlayabileceğiniz 15.5 Saat ( toplam 28 ders ) eğitim içermektedir.

Üçüncü Set – Vray Next ile Render

3ds Max ile modelleyip kaplamalarını oluşturduğumuz sahnelerimizi gerçeğinden ayırt edilmeyecek kadar mükemmel hale getirmenin anahtarı iyi bir render motoru kullanmaktır. Dünyada en çok tercih edilen Render motoru olan Vray’i en son sürümü olan “Next” versiyonu ile kurulumundan finale kadar öğreten bu eğitim setimiz ile mükemmel sonuçlar almaya bir kaç günde başlayacaksınız. Eğitim içeriğinde Sahnelerimizi etkin bir şekilde ışıklandırmak – İç ve Dış mekanda güneş ışığı etkisi, Yapay aydınlatma teknikleri ve hızlı ve yüksek kalitede render alma teknikleri de eksiksiz anlatılmıştır. Yaklaşık bir hafta ayırmanızı tavsiye ettiğimiz eğitimimiz toplam 7 saatten ( 15 ders ) oluşmaktadır.

Dördüncü Set – İleri Aydınlatma Teknikleri 

Tasarladığımız sahnelerimizde dikkat çeken sanatsal sonuçlar elde etmek için en önemli adım etkili ışıklar kullanmaktır.. Bu eğitimimizde iç mekan, dış mekan sahnelerinde ışıklandırmanın tüm prensipleri adım adım uygulamalar eşliğinde anlatılmaktadır. Max’in bize sunduğu ışık tiplerinin niteliklerini – ince ayarlarını, nerede hangi ışığın kullanılıp nerede kullanılmayacağını, ışığın render ile olan doğrusal bağlantısını, gerçek dünyadaki ışığın etkilerini 3d sahnelerimizde taklit edebilmenin yollarını ve bunlar gibi bir çok ipuçlarını bulacaksınız. Bu eğitimimiz yaklaşık bir haftada tamamlayabileceğiniz 7 saatten ( 14 ders ) oluşmaktadır.

Beşinci Set – İleri Modelleme Teknikleri 

İlk 4 setimizde öğrendiğiniz tüm konuları uygulayarak sıfırdan bir proje yapmaya ne dersiniz?  Eğitimimizin bu bölümünde sıfırdan finale kadar bir iç mekan sahnesi hazırlamayı tüm aşamaları ile öğreneceksiniz. Taslak aşamasından başlayarak Modelleme – Kaplama – Işıklandırma ve Vray Render aşamaları ile etkili bir iç mekan sahnesi yapacağımız bu eğitimimiz, özellikle İş arama süreciniz öncesinde portfolyolarınızı oluştururken sizlere rehber olacak bir eğitimdir. Bir kaç saatte bir sahneyi sıfırdan oluşturmayı öğrenerek portfolyonuzu zenginleştirecek çalışmaları nasıl yapacağınızı öğrenecek ve geleceğinize güzel bir yatırım yaparak iş başvurularınızda rakiplerinizin önüne geçeceksiniz.

Altıncı Set – Mimari Görselleştirme

Mimar olsun veya olmasın, her 3d tasarımcının iç ve dış mekan tasarımı hakkında bilgi ve fikir sahibi olması gerekir. Tasarımı yapılan her nesnenin bir “mekan” içerisinde gösterilmesi, bir arka plan ile desteklenmesi gerekebilir. En önemlisi Mimari Tasarımlar yapmayı öğrenerek bağımsız- freelance bir tasarımcı olarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu eğitim setimizde dış mekan tasarımına dair -para kazandıran- çok değerli ipuçlarını öğrenerek sonuca hızlı ulaştıracak tekniklere hakim olacaksınız. Yaklaşık bir hafta ayırarak bitirmenizi tavsiye ettiğimiz setimizde toplam 19 dersten oluşan uygulamalı 7 saat video eğitim mevcuttur.

Yedinci Set – Tüm Yönleri ile Kamera

3ds Max programının üstün özellikli kameralarını tüm detayları ile tanıyacağımız bu eğitimde etkili kamera yerleşimi teknikleri ile render’larımızı çok daha artistik göstermeyi öğreneceğiz. Max’in üstün özellikli kameraları tıpkı gerçek hayattaki profesyonel seviye kameralar gibidir ve teknik olarak iyi sonuçlar elde edebilmek için öğrenmeniz gereken en önemli bileşenlerdendir. Bu eğitimimizde sabit- fotoğraf renderlardan, hareketli ( uçan ) kamera ile etkili hareketli animasyon tekniklerine kadar kamera’ya dair öğrenmeniz gereken tüm adımlar mevcuttur. 4-5 gün ayırarak öğrenebileceğiniz 14 ders ve toplam 5 saatten oluşan bu eğitimimiz ile önceki setlerimizde yapmayı öğrendiğiniz sahnelerinizden harika sonuçlar almayı başaracaksınız.

Sekizinci Set – Klasik Mobilya Tasarımı

İşlenen konular itibarı ile dünyada eşi benzeri olmayan bu eğitim setinde, sırasıyla Klasik mobilyalarda en belirgin özellik olan Ahşap Oymaları modellemek, “Luxury” sınıfı Victoria stili ahşap mobilyaları modellemek ve baştan sona kapitone (chesterfield) stili koltukların modellemesi konularını başlangıçtan finale kadar tüm adımları ile uygulamalı olarak eksiksiz öğreneceksiniz. Rakipsiz bir tasarımcı olmanın farkını belirleyecek bu eğitimimiz ile, iç mekan tasarımı ve dekorasyon sektöründe çalışan tasarımcıların en çok yapabilmeyi istediği bu modelleri rakiplerinizden önce siz yaparak portfolyonuza müthiş eserler ekleyerek öne geçin ve fiyatınızı yükseltin. 22 ders – toplam 11 saat anlatım içermektedir.

Dokuzuncu Set – Kumaş Tasarımı

3ds Max dünyada fiziksel kumaş simülasyonunda en önde gelen programdır. Gelişen teknoloji ile artık dizüstü bilgisayarlarda bile yapılabilen bu hesaplama işlemleri ile tasarımlarınıza hayat katacak her türlü kumaş tasarımını mükemmel gerçekçilikte yapabileceksiniz.. Bülent hocamızın “Klasik Mobilya Modelleme” eğitim setinden sonra iç mekan tasarımında kullanılacak “en değerli” bilgileri içeren seti olduğunu ifade ettiği bu eğitim içinde, hocamız açık ve anlaşılır tarzından ödün vermeden sizlere en değerli bilgileri vererek Profesyonellik yolunda bir basamağı daha tırmanmanızı sağlayacak. Tüm rakiplerinizi kırmızı ışıkta bırakmak istiyorsanız bu eğitimi geç kalmadan alın ve hemen çalışmaya başlayın. 17 ders – Toplam 6 Saat eğitim içermektedir.

Onuncu Set – Ferforje Tasarımı

“Ferforje” olarak bilinen uygulama ülkemizde değeri çok az bilinen ancak yurtdışında hem iç hem de dış mimari’de yapılara mükemmel estetik değerler katan bir sanattır. “Biomorphic Whiplash” olarak tanımlanan doğal eğrilerin demir madeni ile birleştirilerek oluşturulan bu sanat, “Art Nouveau” akımının en önemli bileşenlerindendir. İlhamını doğadan alan “Ferforje”nin iç ve dış mekan tasarımlarınıza katacağı estetiğe inanamayacaksınız. Bu eğitim setinde Bülent hocamız sizlere bu müthiş formları oluşturmanın tüm tekniklerini yıllar içinde kendi çabaları ile geliştirdiği harika yöntemlerle öğretiyor. Rakipleriniz düz koltuklar modellemeyle cebelleşmeye devam ederken siz botanik formlar ile hem iç mekanda hem de dış mekanlarda 3d tasarımlarınıza ruh katın. fark yaratın. 12 Ders – Toplam 5 Saat anlatım ve yardımcı dosyaları içermektedir.

Onbirinci Set – Dekoratif Aksesuar Tasarımı

3ds Max ile oluşturduğunuz bir sahnenin muhteşem görünmesini belirleyen en büyük etken sahnenize eklediğiniz ufak detaylarda gizlidir. Ülkemizde tasarım sektöründe çalışan tasarımcıların çoğu, ufak detaylara zaman harcamak yerine internetten veya oradan buradan kopyaladıkları hazır modelleri sahnelerine yerleştirmektedir. Bu sebeple piyasadaki işlerin yüzde doksanında aynı avizeler, aynı abajurlar, aynı bitkiler bulunmakta ve trajikomik sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu eğitim setinde Bülent Kalkan hocamız sizlere herkesin zaman harcamaktan kaçındığı bu detayların aslında ne kadar hızlı oluşturup tasarımlarınıza hayat verebileceğinin tüm sırlarını yine akıcı anlatımı ile en güncel teknikler ile gözler önüne seriyor. Rakiplerinizi yarı yolda bırakarak Akademi’li olmanın farkını sahnelerinizde gösterin. Fiyatınızı yükseltin.

Onikinci Set – Adobe Photoshop

Photoshop Tüm dünyada dijital imaj düzenleme üzerine en çok kullanılan, en gelişmiş programdır. Hemen hemen her sektörde kullanım alanı bulmasıyla kariyer yapmak isteyen herkesin mutlaka portfolyo’sunda bulunması gereken bu programı samimi anlatımı ile Bülent Kalkan hocamızdan öğrenin. Sıfırdan başlayarak Photoshop’un tüm önemli özelliklerini eksiksiz bir şekilde öğrenmenin yanında muhtemelen hiç bir eğitim setinde veya kurslarda anlatılmayan çok önemli bilgileri de bu eğitimimiz ile öğrenmiş olacaksınız. Eğitimimiz 27 ders – Toplam 9 saat anlatım içermektedir.

Anatomik Mannequin – Tasarım Robotu

İnsan odaklı ( Mimari veya Endüstriyel ) tüm tasarım projelerinizde elinizin altından eksik etmek istemeyeceğiniz mükemmel bir araç ve bu aracın kullanımına dair özel ipuçları. Her türlü projenizde kullanabileceğiniz, bir kaç dakikada istediğiniz pozu verdirebileceğiniz anatomik tasarım robotu. Sadece rotasyon aracı kullanılarak istenilen eklemi hareket ettirilebilir, Çoğaltılabilir. Üretimini yaptığınız mobilyaların tasarımında referans alarak orantı hatalarının önüne geçebilir, Işık ve Render testlerinizde ve sunumlarınızda kullanabilirsiniz. 3ds Max 2017-2018-2019-2020 versiyonları ile kullanılabilir

Ondördüncü Set – Karakter Modelleme

3 boyutlu karakter modelleme, Animasyon’dan Oyun sektörüne ve basılı yayıncılığa ( Çocuk ve Ders kitapları, Eğitim Kitapları, Haber canlandırmaları vb,  ) kadar bir çok alanda sıklıkla ihtiyaç duyulan ve piyasada tasarımcı sayısı çok az olduğu için iş bedeli yüksek bir sanattır. Mimari modellemeden farklı olarak eğimli yüzeylere hakimiyet gerektirir. Piyasaya bir çok karakter sanatçısı yetiştirmiş olan hocamız Bülent Kalkan, bu eğitiminde, bir 3 boyutlu karakter modellemenin tüm aşamalarını eksiksiz bir şekilde tüm açıklığı ile anlatarak, bu sektörde bir profesyonel olmanın kapılarını aralamanızı sağlıyor. Eğitim süresince realistik ve cartoon ( Çizgi Film ) karakteri modellemenin tüm sırlarını öğreneceksiniz. Toplam 14 Saat (37 Ders) video anlatım içeren eğitim setimiz ile 3 boyutlu bir karakter modelleme’nin tüm adımlarını ve doğru yöntemlerini eksiksiz bir şekilde öğrenecek ve amorf ( eğri ) yapılar ile çalışmanın mantığına hakimiyet sağlayacaksınız.

Onbeşinci Set – Animasyonun Temel Prensipleri

Herkes tarafından çok zor olduğu düşünülen “Animasyon” konusunu bu eğitim setimiz ile kolay adımlar ile rahatlıkla öğreneceksiniz. Her alanda olduğu gibi animasyon alanı da basit temellere dayanan tekniklerden oluşur. Bilgisayar çağından önce kağıt üzerinde aylar süren işlemler ile yapılan animasyonlar 3ds max’in üstün işlevleri sayesinde saatler içinde yapılabilmekte ve inanılmaz sonuçlara ulaşılabilmektedir. Animasyon yapabilen bir 3d tasarımcı olmak sektörde fark edilmenizi sağlayacak en önemli artı değeriniz olacaktır. Yüksek kazanç getirisi ile kariyerinizde hızla yükselmenizi sağlayacak, herkes tarafından hızla fark edilmenizi sağlayacaktır. Sektöre onlarca animasyon sanatçısı kazandırmış bir eğitici olan Bülent Kalkan hocamızın tatlı anlatımı ile siz de hemen Animasyon’un eğlenceli dünyasına giriş yapın. Eğitim içeriğinde 8 Saat ( 18 Ders ) Video anlatım mevcuttur.

Onaltıncı Set – Adobe After Effects

( Sıfırdan anlatım ) Görsel Efekt denilince ilk akla gelen program olan “After Effects” öğrenerek kolunuza çok değerli bir altın bilezik daha takın. 3ds Max ile yapacağınız Animasyon render’ınızı After Effects’e aktarın, renkleri ile oynayın, üstün grafik işleme özellikleri ile dilediğiniz hareketli yazı ve logo animasyonları hazırlayın, müzik ekleyin, kesin – biçin ve yayınlayın. Sonsuz eklenti kombinasyonları ile meslek hayatınız boyunca hemen her projenize renk katacak olan bu programı öğrenmeyi iki kere düşünmeyin bile. Eğer siz de tuttuğunu koparanlardan iseniz bu program tam da size göre. Eğitimimiz toplam 9 Saat ( 25 Ders ) Video anlatım’dan oluşmaktadır.

Onyedinci Set – Mimari Animasyon

Mimari Animasyon Eğitim setimizde mimari bir yapılarınız içerisinde en etkili şekilde gezinerek video animasyonlar oluşturmayı tüm süreçleri ile Animasyondan video kurgusuna, ( Ses ve Görüntü ) ve finalde Render aşamasına kadar öğreneceksiniz. Onlarca saat render beklemeden After Effects programının GPU render özelliklerini kullanarak çok kısa sürede yüksek kalitede animasyon renderları almanın yollarını da bu eğitim sayesinde göreceksiniz. Eğitimimiz Temel Max ve After Effects bilgisi gerektirir. Bu sebeple Öncelikle Temel Max eğitimlerimizi ( Modelleme – Kaplama ve Render ) ve After Effects eğitimlerini bitirmiş olmanız bu eğitimi sizin için çok daha anlaşılır hale getirecektir. Eğitimimiz 5 Saat ( 10 Ders ) video anlatım içermektedir.

Onsekizinci Set – Profesyonel Sırlar

Mesleki hayatınızda başarıyı yakalamak – çok kazanmak ve isim yapmak için gereken en büyük adımı tamamladınız ancak programları kullanmayı biliyor olmak kariyerinizde başarıyı yakalamanın ilk adımıdır. Eğitiminizi bitirdiniz ve piyasada kendinize bir başlangıç noktası bulmaya hazırsınız. Endişe etmeyin, bu noktada yalnız değilsiniz. Eğitimlerimizi hazırlayan usta eğitimci Bülent Kalkan’ın Türkiye çapında 40’ın üzerinde üniversitede sayısız sempozyumda verdiği seminer ve konferansların bir bütünü sayılabilecek bu eserde hocamız sizlere merak edip de kimselere soramadığınız, cevap alsanız bile doğruluğuna emin olamayacağınız bir çok sorunun cevabını en samimi anlatımı ile cevaplıyor. Öğreneceğiniz en değerli programın size kazandıracaklarından daha değerli kazanımlar için hazırlanmıştır. Eğitimimiz 7 Saat (13 ders) video anlatımdan oluşmaktadır.

Animasyon Sektöründe Kariyer Hedefleyenler İçin

Animasyon Tasarımı Eğitimi Paketi 

  • Toplam 18 Eğitim Seti – 142 Saat Türkçe anlatımlı Video Eğitim
  • Sıfırdan Animasyon Yapmayı Öğrenmek İsteyenler için 
  • En Güncel Kapsamlı Versiyonlar ( 3ds Max 2020 )
  • 3ds Max + Vray + Mudbox + Adobe Photoshop + After Effects  

Sıfırdan başlayarak Animasyon dünyasına hızlı adımlarla girmek isteyenler için hazırlandı. Animasyon projeleri geliştirmek sanıldığı kadar zor değildir ancak mimari tasarım süreçlerinden farklı olarak daha geniş zaman ve el emeği gerektirir. Animasyon şirketleri uzun zaman alacak projeleri hızlı tamamlayabilmek için ekipler oluşturarak yapılacak işleri parçalara bölme yöntemi ile verimli çalışabilirler. İzlediğiniz animasyon filmlerinde modeller, bu modellerin kaplamaları, sahnelerin ışık düzeni, karakterlerin hareketleri, ses- müzik ve projenin render işlemleri ayrı tasarımcılar tarafından planlı bir iş akışı dahilinde yapılır. ANİMASYON TASARIMI eğitim paketimizde bir animasyon oluşturabilmek için gereken tüm adımları sıfırdan ileri seviyeye kadar uygulamalar ile öğreneceksiniz. Gelişen teknoloji sayesinde bir diz üstü bilgisayarda bile harikalar yaratabildiğimiz günümüzde kendi animasyon projelerinizi hayata geçirebilmek veya ülkemizde veya yurt dışında sayısı her geçen gün artan animasyon tasarım şirketlerinde kendinize yer bulabilmek için tek yapmanız gereken düzenli bir çalışma programı ile paketimizi çalışmaya başlamak.